igp2567W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Diecezja Radomska obchodziła 25-lecie istnienia. W Katedrze NMP w Radomiu miała miejsce uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. arcybiskup Wacław Depo. W homilii położył nacisk na całkowite zawierzenie Panu Bogu - tak jak Maryja. Na zakończenie Mszy Świętej biskupi radomscy wręczyli delegacjom parafialnym świecę i Różaniec Fatimski (poświęcony w Fatimie 20 marca 2017 r.), na którym wierni będą modlili się w czasie Jerycha Różańcowego w swoich parafiach przez najbliższe 300 dni. Naszą parafię reprezentowali: proboszcz ks. Gabriel Marciniak i trzy zelatorki KŻR: Elżbieta Mazan, Maria Fundowicz, Maria Zakrzewska.

 igp2582W naszej Parafii Jerycho Różańcowe rozpoczęło się podczas Mszy Świętej w niedzielę o godz. 18-tej. Poprzedziła ją procesja, podczas której wniesiono Różaniec Fatimski (E. Mazan) oraz świecę (M. Fundowicz).
Głównym celebransem Eucharystii był proboszcz ks. Gabriel Marciniak, który zawiesił Różaniec na specjalnie przygotowanym cokole, na którym stała figura Niepokalanego Serca Maryi - wizerunek Fatimski Maryi.

A następnie podniósł świecę mówiąc: Światło Chrystusa!
W niedzielnej homilii rekolekcjonista powiedział: dzisiaj obchodzimy Jerycho Różańcowe. Żydzi chodzili siedem razy wokół Jerycha, aż mury runęły. Ratunek jest w modlitwie. Maryja jest tym ratunkiem. Dziś obchodzimy 100-lecie Objawień Fatimskich, które są odpowiedzią na szalejący ateizm w Rosji. Już w 1937 Pius XI napisał ostrzeżenie przed ateizmem i fałszywymi prorokami. Poznacie ich po owocach: palono ikony,  igp2583zniszczono sobór Chrystusa Zbawiciela, zamordowano 45 tys. księży. Walka z Bogiem trwała wiele lat, zanim komunizm upadł. Objawienia Fatimskie były odpowiedzią po pierwsze na grzech, aby obudzić sumienie, po drugie - tylko Bóg może nas igp2593 ocalić, po trzecie - wprowadzenie nabożeństwa wynagradzającego zniewagi i bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi, po czwarte - obietnica zwycięstwa przez Niepokalane Serce Maryi.
Następnie rekolekcjonista przypomniał: nie narzekać, bo narzekanie niszczy nasz mózg; pozytywnie myśleć, aktywizować wdzięczność i nade wszystko dziękować Bogu. Znajdź czas i powiedz: Jezu kocham Ciebie!
A była po temu wspaniała okazja, bo bezpośrednio po Eucharystii nastąpiło wystawienia Najświętszego Sakramentu i rozpoczęło się 24-godzinne Jerycho Różańcowe.
Wpisała: Maria Zakrzewska, fot. Paweł Trojanowski