W dniu 26 maja 2017 r. do Sakramentu Bierzmowania przystąpiła młodzież III-cich klas gimnazjum, tj. 13-ścioro z Parafii pw. Św. Wacława i 16-ścioro z Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej. Sakramentu Bierzmowania udzielił ks. infułat Stanisław Pindera, proboszcz Parafii Matki Bożej dsc 7113dsc 7115   copydsc 7117dsc 7119Nieustającej Pomocy w Starachowicach. Na początku rodzice przywitali ks. infułata i poprosili o udzielenie Sakramentu Bierzmowania. Następnie proboszcz Parafii św. Wacława ks. kan. Andrzej Tuszyński serdecznie przywitał Szafarza Sakramentu, zaproszonych księży, a zwłaszcza współcelebransa tej uroczystej Mszy św. ks. Gabriela Marciniaka, proboszcza Parafii Matki Bożej Bolesnej. Proboszcz ks. kan. Andrzej Tuszyński poprosił w imieniu Kościoła ks. infułata Stanisława Pinderę o sakrament bierzmowania dla młodzieży zgromadzonej w kościele, po czym ks. infułat zapytał czy młodzież należycie się przygotowała, a oni odpowiedzieli o swoim pragnieniu przyjęcia Sakramentu Bierzmowania chórem: „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”. Młodzież do tego dsc 7125dsc 7134dsc 7137dsc 7145Sakramentu została przygotowana przez wikariuszy ks. Michała Podsiadłego i ks. Arkadiusza Wójcika. A następnie poprosił Go o poprowadzenie młodzieży przez sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Na początku Mszy Świętej ks. infułat Stanisław Pindera powiedział: chrześcijańska dojrzałość nie jest łatwa, dlatego prośmy o dary Ducha Świętego, aby poprowadził tę młodzież, która dziś przyjmie Sakrament Bierzmowania. Na wstępie pomodlił się i dla dsc 7150odnowienia Chrztu Świętego wszyscy odmówili akt wiary, a ks. infułat pokropił obecnych wodą święconą. W homilii ks. infułat Stanisław Pindera zwrócił się do rodziców, aby nigdy nie ustawali w modlitwie za swoje dzieci "do końca swego życia dyskretnie im towarzyszcie w modlitwie", zaś młodzież zachęcał, aby zaprosiła Ducha Świętego do swego życia. A następnie powiedział o znakach Sakramentu Bierzmowania: 1 znak - wasi rodzice poprosili o udzielenie tego sakramentu. Znaczy to, że wasi rodzice doprowadzili was do tego sakramentu i od tego momentu rozpoczęła się wasza pełna odpowiedzialność chrześcijańska. Dodał też, że mam nadzieję, że między wami, a Bogiem coś jest, bo jeśli nie, to można wstać i wyjść, bo nie jestem gotowy! 2 znak - proboszcz tej Parafii poprosił o sakrament bierzmowania dla was, ale wiedzcie, że nie jesteście bierzmowani dla siebie, ale bierzmowani dla Kościoła. To jest ktoś kto jest odpowiedzialny za Kościół i co ja mogę czynić dla tego Kościoła, dla wiary. 3 znak - nałożenie rąk - znaczy, że jesteśmy dziećmi Boga. 4 znak - namaszczenie krzyżmem na czole. Jeżeli będziecie żyli wiarą, to spotkacie się ze sprzeciwem, ludzie cię wyśmieją, to jest próba dla was. Chciałbym wam życzyć, abyście dobrze ten Sakrament przeżyli!

Na koniec młodzież podziękowała Księdzu Infułatowi, Proboszczom za udzielenie Sakramentu Bierzmowania, a Wikariuszom za przygotowanie do tegoż sakramentu. Wszyscy na wspólnym zdjęciu.

Wpisała i zdj. Rozalia Sitkowska