imgp3255W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 28 maja 2017 r. ustawione w dwóch rzędach przed krzyżem misyjnym kimgp3266aplicy dzieci oczekiwały na rozpoczęcie, swej jedynej i zostawiającej ślad w serduszku dziecięcym uroczystości, I Komunii Świętej. Przywitał je proboszcz ks. Gabriel Marciniak, wraz z  ks. Robertem Krawczykiem z Parafii pw. św. Brata Alberta w Radomiu, mówiąc: „Drogie dzieci dziś po raz pierwszy przyjmiecie Pana Jezusa. Są przy was rodzice, którzy do was podejdą i pobłogosławią Was.” Następnie dzieci poprosiły rodziców o błogosławieństwo. Ojcowie powtarzali za ks. proboszczem: „Niech Cię błogosławi i ochrania Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty”.
Po tej podniosłej chwili błogosławieństwa i wprowadzenia dzieci do kaplicy, zabrał głos ponownie proboszcz, który był głównym celebransem pierwszokomunijnej mszy św. Przywitał dzieci, rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków oraz wszystkich zaproszonych gości. Następnie ks. Gabriel powiedział: Gromadzimy się w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego na I Komunii Świętej 27 dzieci. Prosimy w tej mszy św., aby Bóg zamieszkał w ich życiu przez tę Pierwszą Komunię.
Był to piękny i słoneczny dzień, w którym radość emanowała nawet z refrenu Psalmu (Ps 47, 2-3.6-9) "Pan wśród radości wstępuje do nieba".
imgp3272imgp3275W homilii proboszcz ks. Gabriel Marciniak zwrócił się najpierw do rodziców zadając pytanie: kto chciałby pójść do nieba?, wobec braku reakcji to samo pytanie zadał dzieciom. Dzieci też jakby nie były przygotowane na takie pytanie. Pytanie było ze wszech miar zasadne, bowiem nawiązywało do uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego.
Pierwszej Komunii Świętej dzieciom udzielił proboszcz ks. Gabriel Marciniak. Oprawę liturgiczną zapewniły dzieci wspomagane przez rodziców. Najbardziej wzruszającym momentem podczas tej uroczystej mszy świętej jest przyjęcie Komunii Świętej, śpiew dzieci "Spotkał mnie dziś Pan i radość ogromną w me serce wlał" oraz podziękowania rodzicom, kapłanom, dziadkom, rodzinie, nauczycielom. Dodać należy, że dzieci zostały przyszykowane do I Komunii Świętej przez wikariusza ks. Arkadiusza Wójcika, który w comiesięcznych spotkaniach z dziećmi i rodzicami zwracał uwagę na kolejne etapy przygotowań do tej pięknej uroczystości. Niemówiąc już o tym, że doprowadzenie do Boga to główny zaszczyt i obowiązek rodziców, za co wdzięczne dzieci dziękowały.  
Wpisała: R. Sitkowska, fot. P. Trojanowski