dsc 7167dsc 7169Tradycyjnie rok szkolny zaczynamy i kończymy mszą świętą  – powiedział ks. Arkadiusz Wójcik podczas mszy świętej w dniu 23 czerwca 2017 r. w Święto Najświętszego Serca Jezusowego. W tej mszy św. uczestniczyły głównie dzieci i młodzież wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Niepublicznych im. Juliusza Słowackiego w Radomiu. Znakiem rozpoznawalnym dla tej Szkoły była obecność pocztu sztandarowego.
Oprawę liturgiczną zapewnili uczniowie tej Szkoły przygotowani przez katechetkę p. Anitę Mirecką. W homilii ks. Arkadiusz kontynuował: pogłębiliśmy swoje horyzonty i wiedzę. Być może zawarliśmy nowe przyjaźnie, ale coraz mniej w nas wdzięczności dla Boga, nauczycieli i rodziców. Wydaje się, że wszystko to nam się należy. Jak się zastanowimy, to powinniśmy dsc 7171dsc 7174być wdzięczni Bogu, za to że żyjemy, że mamy co jeść. (...) Cały świat - wszystkie rośliny i zwierzęta dziękują Bogu, że mogą się rozwijać, tylko człowiek ma z tym problem. Nie umie dziękować za wszystko co nas otacza: rośliny i zwierzęta, słońce, wiatr i deszcz. Pan Bóg wysłał aniołów na ziemię po dziękczynienia i prośby, najbardziej obładowany wrócił ten z modlitwami błagalnymi, a bardzo smutny z dziękczynieniami. (...) Wielu też z nas uważa, że świadectwo to tylko formalność?! Nie musimy za nic dziękować!
Pochylmy się i podziękujmy Panu Bogu za zdrowie, za wiedzę, za tych, którzy przyczynili się do pogłębienia tej wiedzy (nauczycieli, katechetów, księży i rodziców).

Wpisała i fot.: R. Sitkowska