dsc 7242dsc 7247W niedzielę, w Święto Przemienienia Pańskiego wyruszyła 39. piesza pielgrzymka  na Jasną Górę. W naszej Parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu, proboszcz ks. Gabriel Marciniak odprawił o 7:00 Mszę Świętą dla grupy pątników. Na wstępie powiedział, że dzisiejsza liturgia jest wzbogacona o Przemienienie Pańskie. Apostołowie patrzyli na Tego, który jest Objawieniem dla świata, na Jezusa. Napełnieni Jezusem Eucharystycznym oraz ostatnimi uściskami i pożegnaniami  pielgrzymi  "7", wśród których są służby dsc 7248dsc 7256mundurowe, udali się w kierunku seminarium, gdzie o godz. 9.30 miała miejsce uroczysta Msza Święta, inaugurująca tegoroczną pielgrzymkę. Jednocześnie w tym dniu rozpoczęła się Apelem Jasnogórskim duchowa pielgrzymka, podczas której modlimy się o siły, wytrwałość i dobre owoce trudów pielgrzymów z naszej Parafii zmierzających wraz z proboszczem do Częstochowy. Kościół w Polsce obchodzi 300-lecie koronacji obrazu Jasnogórskiego, dzięki katechezom głoszonym przez wikariusza ks. Arkadiusza Wójcika możemy zapoznać się z jego historią. Ponadto możemy przynieść wszystkie nasze sprawy do naszej Pani, by wspólnie modlić się na różańcu za Jej wstawiennictwem.

Wpisała i zdj.: R. Sitkowska