imgp4533imgp4566W 2017 roku wigilia przypadła w niedzielę, w ogłoszeniach parafialnych każdej mszy świętej proboszcz zapraszał na wspólne śpiewanie kolęd o godzinie 23.15, jeszcze przed pasterką. Tę mszę świętą o północy w kaplicy proboszcz ks. Gabriel Marciniak wraz z kapelanem szpitala na Józefowie ks. Radosławem Kacprzakiem sprawowali  w intencji parafian. Kaplica  wystrojona udekorowanymi świerkami  oraz postawioną nową stajenką imgp4571imgp4580betlejemską z pięknymi figurami Świętej Rodziny, pasterzy, zwierzątek na tę najpiękniejszą noc stwarzały niepowtarzalną atmosferę sprawowanej Eucharystii.
Tej nocy Ewangelię według (Iz 9,1-3.5-6) odczytał wikariusz ks. Arkadiusz Wójcik "Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele. Rozradowali się przed Tobą, jak się radują we żniwa, jak się weselą przy podziale łupu. Bo złamałeś jego ciężkie jarzmo i drążek na jego ramieniu, pręt jego ciemiężcy jak w dniu porażki Madianitów. Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pimgp4551okoju. Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem, które On utwierdzi i umocni prawem i sprawiedliwością, odtąd i na wieki. Zazdrosna miłość Pana Zastępów tego dokona".
Ks. Arkadiusz wygłosił homilię, w której mówił o nadziei, miłości, szukaniu drogi do naszych imgp4585serc, o przebaczeniu i prosił, aby tę nowinę przekazać innym, bo Boże Dziecię czeka na nas i pragnie zamieszkać w każdym sercu.

Przed specjalnym błogosławieństwem proboszcz dziękował wszystkim za wystrój kaplicy na Boże Narodzenie, a zwłaszcza uzdolnionym parafiankom za  wykonanie dekoracji, pięknych gwiazd na  choinki.

Wpisała: Rozalia Sitkowska, fot. Paweł Trojanowski