dsc 7355W piątek, 12 stycznia 2018 r. uczestniczyliśmy we mszy św. dziękując Panu Bogu za kapłaństwo ks. Arkadiusza Wójcika, z racji Imienin. Jak ważna jest modlitwa za kapłana podkreślił to proboszcz ks. Gabriel Marciniak, który odprawiał mszę św. w Jego intencji. Proboszcz zaznaczył, że trzeba dużo tej modlitwy, wtedy kiedy jest tyle ataków na kapłanów. Wygłosił piękną homilię o paralityku: Cóż jest łatwiej: powiedzieć do paralityka: Odpuszczają ci się twoje grzechy, czy też powiedzieć: Wstań, weź swoje łoże i chodź? o Jezusie, który uzdrawia. Po zakończeniu okresu bożonarodzeniowego rozpoczęliśmy okres zwykły, powiedział proboszcz. W Kościele Świętym rozpoczyna się w tym dsc 7357czasie nauczanie Jezusa, o którym mówi Ewangelia (Mk 2,1-12). I na koniec złożył życzenia Imieninowe wikariuszowi, życzę Ci, aby Twoja mowa była z mocą, aby trafiała do ludzkich serc, aby pod wpływem tego Słowa ludzie z naszej Parafii nawracali się, aby to Słowo ich uwalniało oraz, aby to Słowo dało Ci wiele satysfakcji, by posługa kapłańska była źródłem wewnętrznej radości. Szczęść Boże!

W imieniu dzieci Szacownemu Solenizantowi życzenia złożyły scholanki, zaś od Wspólnot i Parafian dsc 7362ich przedstawiciele: Elżbieta Mazan i Jerzy Dusza.

Bezpośrednio po mszy św. na dorocznym opłatku z naszymi Kapłanami spotkali się Rycerze Kolumba wraz z rodzinami. Życzenia złożył Wielki Rycerz Zbigniew Morgaś i poprosił o modlitwę proboszcza Ks. Gabriela Marciniaka.

Wpisała: Rozalia Sitkowska, fot. Wojciech Sitkowski