dsc 7373Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia, w niedzielę 14 stycznia 2018 r., odbyło się spotkanie opłatkowe wszystkich wspólnot modlitewnych działających w naszej parafii.
Wspólne biesiadowanie z naszymi kapłanami przeżyli członkowie: Kółek Żywego Różańca, Wspólnoty Krwi Chrystusa, Apostolstwa Dobrej Śmierci. Na początku Ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2,1-20) odczytał proboszcz ks. Gabriel Marciniak, poprowadził modlitwę i złożył życzenia przybyłym. W imieniu wszystkich wspólnot podziękowanie naszym kapłanom za całoroczną współpracę i życzenia złożyła pani Elżbieta Mazan. Po tym proboszcz zaintonował dsc 7377kolędę "Wśród nocnej ciszy", po której była okazja do życzeń indywidualnych, aby tradycja łamania się opłatkiem podtrzymywała ducha miłości, przyjaźni, wiary i nadziei na lepsze dni.
Przy pięknej dekoracji, przygotowanej przez panie Mariannę i Barbarę oraz wspaniałych wypiekach śpiewaliśmy, zaintonowane przez proboszcza, piękne polskie kolędy.

Dziękujemy wszystkim przybyłym, a szczególnie tym Paniom, które trudziły się nad przygotowaniem niepowtarzalnego nastroju tego spotkania.

Wpisała: Rozalia Sitkowska, foto Wojciech Sitkowski