dsc 7526W Niedzielę Palmową, w siedem dni przed Wielkanocą Kościół wspomina triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Jest to dzień inicjujący Wielki Tydzień, czas szczególnego wyciszenia, przeżywania Paschy Jezusa – Jego Męki i Zmartwychwstania. W tradycji polskiej Niedziela Palmowa jest najbardziej barwnym świętem, bowiem wszyscy przynoszą palmy do poświęcenia.
W tym dniu zamiast kazania wierni wysłuchali Ewangelii Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa według Świętego Marka, w naszej Parafii w wykonaniu ministrantów. Msza św. o 12:00, która sprawowana była w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin, rozpoczęła się poświęceniem palm przy dsc 7527dsc 7528Krzyżu Misyjnym przez proboszcza ks. Gabriela Marciniaka, a następnie ze śpiewem Chwała Królowi Dawidowemu wierni weszli do Kaplicy. Na tej Mszy świętej Ewangelię czytali Rycerze Kolumba (Krzysztof Jędra, Zbigniew Morgaś) wraz z proboszczem ks. Gabrielem Marciniakiem.
Wielu parafian, tego dnia, przyniosło do poświęcenia piękne palmy, które wykonane były przez panie skupione wokół Caritasu. Radość ich była tym większa, że parafianie chętnie kupowali palmy, nie szczędząc środków na piękny cel - budowę Kościoła. Należy dodać, iż rozeszły się wcześniej niż przewidywano. Bóg zapłać za wsparcie budowy Kościoła!
Wpisała: R. Sitkowska, fot. Wojciech Sitkowski