dsc 7815 1W uroczystość Trójcy Świętej 27 maja 2018 r. ustawione przed kaplicą dzieci oczekiwały na rozpoczęcie, swej jedynej i zostawiającej ślad w serduszku dziecięcym uroczystości I Komunii Świętej. Przywitał je proboszcz ks. Gabriel Marciniak mówiąc: „Drogie dzieci dziś po raz pierwszy przyjmiecie Pana Jezusa. Są przy was rodzice, którzy do was podejdą i pobłogosławią Was.” Następnie dzieci poprosiły rodziców o błogosławieństwo i je otrzymały.
Po błogosławieństwie i wprowadzeniu dzieci do kaplicy, zabrał głos ponownie proboszcz, który był głównym celebransem pierwszokomunijnej mszy św. Przywitał dzieci, rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków oraz wszystkich zaproszonych gości. W pięknej oprawie liturgicznej brały udział dzieci pierwszokomunijne, ale także rodzice.
dsc 7833dsc 7837Proboszcz ks. Gabriel Marciniak udzielił dzieciom pierwszej w ich życiu Komunii Świętej oraz również udzielał Jej w białym tygodniu, tak aby każde z nich zapamiętało ten dzień jako wyjątkowy w ich życiu. Dzieci śpiewały z mocą pieśń uwielbienia:
Ojcze Chwała Tobie, swe życie składam Tobie. Kocham Ciebie.
Jezu Chwała Tobie, swe życie składam Tobie. Kocham Ciebie.
Duchu Chwała Tobie, swe życie składam Tobie. Kocham Ciebie.
dsc 7838W 2018 roku do I Komunii Świętej w naszej parafii M. B. Bolesnej przystąpiło 35 dzieci uczących się w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Radomiu, przy ul. Warszawskiej. Dzieci do tego ważnego wydarzenia były przygotowywane przez wikariusza ks. Arkadiusza Wójcika w ciągu roku szkolnego 2017/2018 na katechezie szkolnej i na spotkaniach w kaplicy parafialnej. Podczas comiesięcznych spotkań ksiądz Arkadiusz dokonywał poświęcenia różańców, medalików, książeczek do nabożeństwa. czy odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego, a dzieci przyswajały treści liturgiczne, modlitwy, gesty, pieśni. Ksiądz Arkadiusz uczył ich nie tylko zachowań podczas Mszy świętej, ale i po jej zakończenidsc 7839u, tak aby mogły samodzielnie podziękować Panu Jezusowi za wielki dar Jego Ciała i Krwi. Nad przygotowaniem ich do tej chwili czuwali też Rodzice, którzy pomagali dzieciom opanować prawdy wiary. Zadbali o to, by przychodziły przyjąć Pana Jezusa w pięknych strojach komunijnych również białym tygodniu i uczestniczyły we mszy św. i procesji Bożego Ciała. Za to wszystko dzieci dziękowały kapłanom, rodzicom i wszystkim uczestnikom tej uroczystości modlitwą i kwiatami.
Kaplica tego dnia miała wyjątkowy wystrój, co przedstawiają zdjęcia. Była to ostatnia I Komunia Święta w starej kaplicy, jeszcze przed poświęceniem nowego Kościoła.
Wpisała i fot. z białego tygodnia: Rozalia Sitkowska