1 pielg 20182 pielg 20183 pielg 2018W dniu 6 sierpnia 2018 r., pod przewodnictwem proboszcza ks. Gabriela Marciniaka, z Parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu wyruszyła piesza pielgrzymka do Matki Bożej w Częstochowie spod nowego Kościoła. 4 pielg 20185 pielg 2018Tegoroczna Jubileuszowa 40. pielgrzymka na Jasną Górę przebiega pod hasłem "Napełnieni Duchem Świętym".
O godz. 7.00 pątnicy i członkowie ich rodzin oraz licznie zgromadzeni parafianie uczestniczyli we Mszy Św., którą odprawiali ks. Mariusz Turczyk - dyrektor Domu Księży Seniorów przy WSD w Radomiu wraz z proboszczem ks. Gabrielem Marciniakiem. W homilii mszy św. Przemienienia Pańskiego proboszcz zachęcał pielgrzymów i obecnych parafian do podjęcia trudu przemiany serc i życia.
Na zakończenie proboszcz prosił pozostałych parafian do modlitwy w intencji pielgrzymów i szczęśliwego dotarcia do tronu Pani Jasnogórskiej podczas codziennych Apeli Jasnogórskich o 21:00. Ponadto poinformował obecnych o możliwości dotarcia 7 pielg 20188 pielg 20189 pielg 2018autokarem na Przeprośną Górkę w ostatnim dniu pielgrzymowania, tj. 13 sierpnia, aby wspólnie przeżywać radość zmierzania i dotarcia do stóp Maryi w Częstochowie. Na koniec 10 pielg 2018otrzymaliśmy błogosławieństwo Boże z rąk głównego celebransa. Grupa "7" po niezbędnych korektach nagłośnienia uformowała kolumnę i ruszyła  ze śpiewem na ul. Młyńską, by wziąć udział we mszy św. rozpoczynającej 40. pielgrzymkę diecezji radomskiej na Jasną Górę.
Księżom i wszystkim pielgrzymom życzymy zdrowia, bezpiecznej drogi, aby podjęty trud pielgrzymowania w ukropie przyniósł obfite plony wzmocnienia wiary, wytrwałości w niesieniu krzyża codzienności i wyproszeniu wielu łask Bożych.

 

Wpisała i fot.: Rozalia Sitkowska