rzan 2018 0Nabożeństwo różańcowe w październiku w naszej Parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu posiada podobny schemat. Najpierw śpiewamy pieśń na wystawienie Najświętszego Sakramentu (O zbawcza Hostio), następnie ksiądz prowadzący nabożeństwo odmawia początek różańca, po czym przedstawiciele wspólnot modlitewnych (KŻR, Odnowa w Duchu Świętym Maranatha, dzieci i młodzież, Wspólnota Krwi Chrystusa, Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz Oaza Rodzin) odczytują rozważania i odmawiają Ojcze nasz, po czym każde Zdrowaś Maryjo… zaczynają odmawiać dzieci, a kończą zgromadzeni parafianie.
Chwała Ojcu… i O mój Jezu… ponownie odmawiają przedstawiciele wspólnot modlitewnych.

rzan 2018 01rzan 2018 1Nad całością przygotowań czuwali naprzemiennie proboszcz ks. Gabriel Marciniak i wikariusz ks. Wojciech Kuropieska – którzy w nabożeństwach w 2018 r. odczytywali również życiorysy polskich świętych i błogosławionych, wyróżniających się w 100-leciu niepodległości Polski.
W tym roku utrzymała się również tendencja spadkowa uczestnictwa dzieci w nabożeństwie różańcowym! Niekiedy zdarzało się, że co najwyżej dziesiątka dzieci wraz z ministrantami odmawiała różaniec! A Pan Jezus prosi "pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie!"
Dzieciom, które wiernie przez cały miesiąc przychodziły na nabożeństwo różańcowe ks. Wojciech Kuropieska wręczył upominki oraz podziękował rodzicom, którzy przyprowadzali dzieci do Królowej Różańca Świętego.

Wpisała: Rozalia Sitkowska, fot. Wojciech Sitkowski