2018 pasterka 12018 pasterka 2W 2018 roku wigilia przypadła w poniedziałek. Tradycyjnie w tym dniu zachowywaliśmy post, a wieczorem w gronie rodzinnym spotkaliśmy się przy wigilijnym stole, by łamać się opłatkiem i składać sobie życzenia. Na ostatniej mszy roratniej o 6:30 zostaliśmy zaproszeni na wspólne śpiewanie kolęd o godzinie 23:30, jeszcze przed pasterką. Mszę świętą o północy sprawował proboszcz ks. Gabriel Marciniak w intencji parafian i gości. Wyraził radość nas wszystkich z narodzenia Jezusa, którego mogliśmy przywitać już w nowej świątyni. Witając parafian i przybyłych gości wyraźnie zaznaczył, że jest to pierwsza pasterka w nowym kościele. Dlatego też do dekoracji ołtarza wykorzystano 8-metrowe świerki ozdobione łańcuchami lampek choinkowych, gwiazdami oraz innymi ozdobami wykonanymi przez uzdolnione parafianki.
2018 pasterka 32018 pasterka 4Najważniejszym miejscem okresu Bożego Narodzenia jest szopka betlejemska ze Świętą Rodziną i Dzieciątkiem Jezus w żłóbku oraz pastuszkami i zwierzątkami. A w oddali już zbliżającymi się Trzema Królami. Wszystko zostało przygotowane wcześniej, a podczas Pasterki procesyjnie została wniesiona figurka Dzieciątka Jezus i położona w żłóbku przez Rycerzy Kolumba.

2018 pasterka 3aHomilię w tę najpiękniejszą noc wygłosił proboszcz ks. Gabriel Marciniak. W ogłoszeniach parafialnych proboszcz zaprosił wszystkich do świętowania Bożego Narodzenia poprzez uczestnictwo w mszach świętych. Złożył wszystkim parafianom błogosławionych świąt oraz podziękował wszystkim parafianom, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

 

Wpisała: Rozalia Sitkowska, fot. Paweł Trojanowski