V Niedziela Zwykła – 4 luty 2018 r.

  1. Zakończył się okres Bożego Narodzenia. Rozebrane zostały choinki i szopka. Dlatego chcemy już wrócić do zwyczaju zbiórek na dekorację i kwiaty. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ulic: Białobrzeska, Gomulickiego, Brandta domy prywatne, Rodziny Winczewskich domy prywatne i ul Torfowa.
  2. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30 na nabożeństwo Różańcowe. We wtorek I wtorek miesiąca. O godzinie 17.30 nabożeństwo wypominkowe za zmarłych, o godzinie 18.00 msza św. w int zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach parafialnych.
  1. W środę o godzinie 16.00 zapraszamy do salki na plebanię kobiety, dysponujące przede wszystkim chęciami a następnie czasem wolnym, nudzące się w domu, a pragnące coś z siebie dać. Pragniemy wzorem roku ubiegłego przygotować palmy wielkanocne,. Widzieliśmy, jak pięknie była udekorowana kaplica na Boże Narodzenie. Równie pięknie możemy ozdobić kaplicę palmami, a także je sprzedawać i dochód przeznaczyć na wsparcie budowy naszej świątyni. Bardzo serdecznie zapraszamy.
  1. W przyszłą niedzielę, 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie N.M.P. z Lourdes. Jest to światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez naszego rodaka, Jana Pawła II.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o dr Wandzie Półtawskiej, która stając w obronie życia dzieci nienarodzonych, mówi o odpowiedzialności i konieczności uczenia się myślenia. Ponadto o burzliwych losach najcenniejszego z polskich insygniów królewskich, tzw. Korony Chrobrego oraz o Korei, w której chrześcijaństwo rozwija się bardzo szybko, a wyznawcami Chrystusa zostają również politycy i celebryci.
  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszła do wieczności: Zofia Wachnicka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie … /x 3.