VI Niedziela Wielkiego Postu – 25 marca 2018 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku Brandta 4 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej kaplicy. Za dwa tygodnie, po Wielkanocy, o ofiary prosimy mieszkańców bloku Śniadeckich 11.
  1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.15 na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W poniedziałek od godziny 8.30 udamy się z posługą do chorych. Prosimy zgłaszać te osoby, których nie mamy na liście chorych, a które pragną na święta wyspowiadać się i przyjąć komunię świętą.
  1. Przed nami najważniejszy tydzień w roku, Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy największe święta i wydarzenia związane z historią zbawienia człowieka. To czas męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, czas naszego zbawienia i odkupienia. Porządek nabożeństw w Triduum Paschalne będzie następujący:

Wielki Czwartek – o godzinie 10.00 w katedrze radomskiej msza św. Krzyżma, w czasie której poświęcone są oleje święte i następuje odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. W tym dniu Eucharystię sprawuje się w parafiach tylko wieczorem. O godzinie 18.00 msza św. Wieczerzy Pańskiej, upamiętniająca ustanowienie sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. O godzinie 19.30 adoracja Wspólnoty Krwi Chrystusa. O godzinie 20.30 adoracja Kółek Żywego Różańca. W tym dniu adoracja do godziny 22.00.

Wielki Piątek – Kaplica nasza otwarta będzie od godziny 7.00. Zapraszamy parafian do adoracji Pana Jezusa, do indywidualnej modlitwy. W tym dniu Kościół nie sprawuje mszy św. Odprawiane jest tylko nabożeństwo adoracji Krzyża z czytaniem opisu męki Pańskiej. O godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich na ostatnią Drogę Krzyżową, a o godzinie 18.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku. Na jej zakończenie uroczyście przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu, gdzie będziemy mogli adorować Pana Jezusa. Po liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale. O godzinie 20.00 do adoracji zapraszamy szczególnie Apostolstwo Dobrej Śmierci, o godzinie 22.00 adoracja grupy Odnowy w Duchu Świętym. Adoracja do godziny 23.00.

Wielka Sobota – Adoracja od godziny 7.00. Święcenie pokarmów w godzinach 8.00 - 12.00. Do godziny 17.00 zapraszamy do adoracji i modlitwy przy grobie Pana Jezusa. Liturgia Wielkiej Soboty z poświęceniem ognia i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godzinie 18.00. W tym dniu adoracja do godziny 22.00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – msza św. z procesją rezurekcyjną o godzinie 6.00 Pozostałe msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Podobnie jak w niedzielę będą msze św. w Poniedziałek Wielkanocny. W tym dniu taca przeznaczona jest na potrzeby KUL-u. Msza św. w int. Kółek Żywego Różańca wyjątkowo w Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 9.00 W niedzielę po rezurekcji pragniemy tradycyjnie zaprosić wszystkich uczestników tej mszy św. na wielkanocny barszczyk. Chcemy, aby to był nasz wspólny posiłek, dlatego też chcemy wspólnie się do niego dołożyć. Prosimy przy okazji święcenia pokarmów w Wielką Sobotę o przynoszenie jajek i wyrobów mięsnych i składanie ich do przygotowanych koszy.

  1. Zachęcamy do udziału w naszych parafialnych pielgrzymkach. 21 kwietnia udamy się do Częstochowy i zwiedzimy zamek w Olsztynie. Koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy artykuły: Co to jest Triduum Paschalne oraz jak je owocnie przeżyć? Oraz jaka lekcja płynie dla nas z postawy ojca Pio, który świadomie przyjął na siebie ogromne cierpienie. Dodatkowo – obrazek z wyjątkową modlitwą ojca Pio.
  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszły do wieczności: Teresa Krupa, Stanisława Mnich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … /x 3