V Niedziela Wielkanocy – 29 kwietnia 2018 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku Rodziny Winczewskich 10 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej kaplicy. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku Kołłątaja 3.
  1. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30 na nabożeństwo Różańcowe. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj. Codziennie o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Serdecznie zapraszamy. Także we wtorek przypada I wtorek miesiąca. O godzinie 18.00 msza św. w int. zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach. W czwartek, 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym. O godzinie 10.30 msza św. w int. Ojczyzny, o godzinie 18.00 msza św. w int. Wspólnoty Krwi Chrystusa. W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź rano o godzinie 7.00 i po południu od 16.30. O godzinie 14.00 udamy się z komunią do chorych w domkach. W sobotę I sobota miesiąca. O godzinie 9.00 udamy się z komunią do chorych w blokach. O godzinie 16.15 nabożeństwo I soboty miesiąca, o godzinie 17.00 msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W niedzielę o godzinie 9.00 msza św. w intencji Kółek Żywego Różańca.
  1. Wzorem lat ubiegłych pragniemy śpiewać majówki na terenie naszej parafii, tak aby starsi i chorzy mogli w nich uczestniczyć. Pierwsza taka majówka będzie 3 maja, w uroczystość Królowej Polski. O godzinie 20.00 zbierzemy się na placu pomiędzy blokami Brandta 4 i Chełmońskiego 3. Zaśpiewamy Litanię Loretańską i Apel Jasnogórski. W niedzielę, 6 maja zgromadzimy się na placu pomiędzy blokami Kołłątaja 4 i Mochnackiego 5.
  1. W minionym tygodniu do nowej świątyni zakupiliśmy piękny krzyż procesyjny, tron pod monstrancję i bursy, w których niesie się Najświętszy Sakrament do chorych. Także przyszły zakupione wcześniej ornaty. Możemy to wszystko zobaczyć. Także został wykonany nowy krzyż, solidny na nasze parafialne Drogi Krzyżowe. Ten krzyż ufundowali Rycerze Kolumba.
  1. W nowo budowanym kościele trwają intensywne prace wykończeniowe. W minionym tygodniu zostały zamontowane parapety i jest tynkowane zaplecze kościoła. Rusztowanie w kościele zostało rozebrane. Pozostało tylko rusztowanie na chórze, z którego ma być tynkowana ściana przy dużym oknie. Chcemy na 24 czerwca zakończyć już te wszystkie prace.
  1. W ostatnim czasie nasiliły się publiczne ataki na Radio Maryja i ojca Tadeusza Rydzyka. Na stoliku możemy znaleźć listę, na którą możemy się wpisywać, by poprzeć petycję do Ministra Sprawiedliwości w obronie dobrego imienia Radia Maryja. Wpisujemy imię i nazwisko oraz adres zamieszkania.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o nowej polskiej błogosławionej – Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce, która zdrowych uczyła odpowiedzialności, a chorych wyciągała z czterech ścian beznadziei, ponadto rozmowa z nowym prezydentem Europejskiego Forum Nauczania Religii w Szkołach m.in. o bierzmowaniu i prawach rodziców do wychowania swoich dzieci.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Jarosław Zbigniew Kwaśnik – kawaler z par. tutejszej

Małgorzata Ewa Jelonek – panna z par. tutejszej – zapowiedź II

Tomasz Sawicki – kawaler z par. tutejszej

Mariola Gutkowska – panna z par. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Kończycach – zapowiedź II

Paweł Bednarczyk – kawaler z par. św. Zygmunta w Szydłowcu

Ada Anna Szymańska – panna z par. tutejszej – zapowiedź I