VII Niedziela Wielkanocy – 13 maja 2018 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku Rodziny Winczewskich 8 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej kaplicy. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców Kołłątaja 4.
  1. Zapraszamy codziennie o godzinie 17.30 na nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Także dzisiaj o godzinie 20.00 zapraszamy do śpiewu litanii Loretańskiej i Apelu Jasnogórskiego pomiędzy blokami Rodziny Winczewskich 4 i 6.
  1. We wtorek o godzinie 18.00 msza św. w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  1. Przygotowujemy się powoli do uroczystości Bożego Ciała. Możemy przynosić kwiaty do sypania na procesji. Także jak co roku będziemy zbierali środki finansowe na kwiaty do ołtarzy.
  1. W dniu 20 maja 2018 roku, już po raz szósty, ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on Mszą Świętą w Radomskiej Farze o godzinie 15.00. Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu podkreślenia prawdy o wartości życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Mają one na celu zaakcentowanie znaczenia rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny. Tegoroczny Marsz jest organizowany pod hasłem „W dużej rodzinie miłość nie zginie”.
  1. Kontynuujemy zakupy do naszej nowej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Ostatnio zakupiliśmy mszał, podstawę mosiężną pod mszał i sygnaturkę czyli dzwonki, których używamy na rozpoczęcie mszy św.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o Wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa – niebo to „Ktoś”, a nie „coś”. Ponadto o klasztornym skryptorium w Tyńcu oraz o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to żadnych szans.