XXVIII Niedziela Zwykła – 14 października 2018 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom ul. Sąsiedniej i Kopalnianej za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ul. Nowowolskiej i Wójtowskiej. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  1. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.15 na nabożeństwo Różańcowe. Codziennie, na dniu powszednim Różaniec o godzinie 17.30. W miesiącu październiku msze św. w naszej świątyni odprawiane będą o godz. 17.00 i po różańcu o godz. 18.15.
  1. W poniedziałek o godzinie 18.15 msza św. w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci. W sobotę o godzinie 10.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Natomiast w niedzielę o godzinie 10.30 msza św. dla dzieci i rodziców w ramach przygotowania do pierwszej komunii świętej. Natomiast w niedzielę o godzinie 12.00 msza św. w intencji małżeństw przeżywających 15 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.
  1. We wtorek, 16 października przypada 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszamy na Apel Papieski we wtorek na plac Corazziego na godzinę 20.37.
  1. W sobotę 20 października udajemy się na pielgrzymkę do Częstochowy i Mstowa. Wyjazd o godzinie 6.00.
  1. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy na wypominki za naszych bliskich zmarłych, za których modlimy się przed mszami w niedzielę i w pierwszy wtorek miesiąca.
  1. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze przeczytamy o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat. Ponadto o Nagrodach Nobla z dziedziny medycyny, fizyki i chemii. To wielki skok do przodu w walce z nowotworami. Oraz poradnik dla wyborców, czyli co powinniśmy wiedzieć o zbliżających się wyborach samorządowych?