XXX Niedziela Zwykła – 28 października 2018 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom ul. Jesiennej, Tylnej, 11 Listopada domy prywatne za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ul. Szarych Szeregów i Różanej od numeru 16.
  1. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.15 na nabożeństwo Różańcowe. Ostatnie nabożeństwo Różańcowe w środę. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. O godzinie 13.00, po mszy św. wyruszy procesja na cmentarz prawosławny, gdzie modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych polecanych modlitwom w wypominkach jednorazowych i rocznych. W piątek Dzień Zaduszny. Msze św. o godzinie 7.00, 16.30 i 18.00. Przez tydzień, do 8 listopada, o godzinie 17.30 modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach parafialnych. W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla siebie lub kogoś bliskiego zmarłego. Warunkiem jest bycie w stanie łaski uświęcającej i nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy na wypominki za naszych bliskich zmarłych, za których modlimy się przed mszami w niedzielę i w pierwszy wtorek miesiąca.
  1. W czwartek przypada także I czwartek miesiąca. O godzinie 17.30 nabożeństwo Wspólnoty Krwi Chrystusa, o godzinie 18.00 msza św. w int. tej Wspólnoty. W piątek I piątek miesiąca. O godzinie 14.00 udamy się z komunią do chorych w domkach. W sobotę I sobota miesiąca. O godzinie 9.00 udamy się z komunią do chorych w blokach. O godzinie 16.15 nabożeństwo I soboty miesiąca. O godzinie 17.00 msza św, wynagradzająca za grzechy i zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W niedzielę o godzinie 9.00 msza św. w int. Kółek Żywego Różańca.
  1. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze przeczytamy o odpustach, jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli. Ponadto o połączeniu duchowości ignacjańskiej z surową ascezą w dzikich dolinach polskich gór oraz o tym, dlaczego ojcowie powinni czytać książki dzieciom.
  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszli do wieczności: Marian Sitek i Jan Kuliński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …   /x 3