XXXI Niedziela Zwykła – 4 listopada 2018 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom ul. Szarych Szeregów i Różana od numeru 16 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ul. Żywej. Dziękujemy też paniom Wiesławie i Kindze za dekorację kościoła na uroczystość Wszystkich Świętych.
  1. Codziennie do czwartku włącznie o godzinie 17.30 nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach parafialnych. We wtorek o godzinie 18.00 msza św. w int. zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  1. W przyszłą niedzielę przeżywamy stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji Kółka Żywego Różańca podjęły inicjatywę, aby w całej Polsce modlić się w intencji Ojczyzny. Modlitwa ta rozpocznie się 10 listopada o godzinie 18.00 mszą świętą i zakończy o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do tej adoracji wszystkie grupy parafialne i wszystkich parafian. Natomiast w niedzielę, 11 listopada msza św. w int. Ojczyzny w naszej parafii o godzinie 12.00, po mszy św. złożenie wieńca pod naszym pomnikiem i zapalenie zniczy. W zakrystii możemy zakupić flagi narodowe na tę uroczystość, abyśmy udekorowali nasze domy. Z okazji odzyskania niepodległości, o godzinie 11.30 zapraszamy do kościoła na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszej scholi parafialnej.
  1. Zakończył się miesiąc październik, miesiąc różańcowy. Dziękujemy wszystkim za liczne uczestnictwo w tych nabożeństwach. Jednocześnie zachęcamy do wstępowania do Kółek Żywego Różańca, abyśmy jak najliczniej modlili się na Różańcu. Chętnych do różańca prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. W dniu 8 listopada, w czwartek po mszy św. wieczorowej zapraszamy na spotkanie z panem Piotrek Kołodziejczykiem z telewizji TV Radom, który będzie mówił o manipulacji w mediach. Zapraszamy na to spotkanie.
  1. Święty Jan Paweł II zachęcał każdego do budowania cywilizacji życia i kultury miłości. Każde życie  ludzkie jest święte, dlatego musimy walczyć o jego godność. Mając na uwadze troskę o życie Rycerze Kolumba zorganizowali wystawę  "Jaś w drodze” uświadamiającą, jaką wielką wartość ma życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci. Wystawę można obejrzeć od dzisiaj przez kilka dni w naszym kościele. Po mszach świętych przy wystawie możemy zakupić emblematy Ruchu Małych Stóp oraz odlew małego dzieciątka.
  1. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze przeczytamy: młodzi odsłonili piękne oblicze Kościoła. Bezpośrednia relacja z Rzymu z obrad Synodu. O tym, czym jest dobra śmierć oraz czy trzeba śmiertelnie bać się śmierci? Oraz o polskich karmelitankach na Islandii.
  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszła do wieczności: Maria Motyka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …   /x 3