I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

  1. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30 na nabożeństwo Różańcowe. Na każdej mszy świętej święcimy opłatki, które w najbliższym czasie przedstawiciele parafii dostarczą do parafian. Przy tej okazji możemy złożyć ofiary na potrzeby budowy naszej świątyni. Informujemy, że na dzisiaj zadłużenie parafii wynosi 750 tys. zł. Jest czymś niewłaściwym nabywanie w marketach opłatków niepoświęconych. Także przy tej okazji przekażemy planowany program wizyty duszpasterskiej.
  2. Od dzisiaj rozpoczęliśmy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia. Od jutra przez cały Adwent w dni powszednie, o godzinie 6.10 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P., o godzinie 6.30 Roraty, msza św. o Najświętszej Maryi Pannie. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach, aby uczcić Matkę Bożą Niepokalaną, patronkę Adwentu. Po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.30, wieczorna msza św. o godzinie 18.00.
  3. We wtorek I wtorek miesiąca. O godzinie 17.30 nabożeństwo wypominkowe, o godzinie 18.00 msza św. w int. zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach parafialnych. W czwartek I czwartek miesiąca. O godzinie 17.30 nabożeństwo Wspólnoty Krwi Chrystusa, o godzinie 18.00 msza św. w int. tej Wspólnoty. W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź rano na roratach i po południu od godz. 17.30. O godz. 14.00 udamy się z komunią do chorych w domkach. Przed świętami udamy się jeszcze do chorych ze spowiedzią i komunią świętą w sobotę 22 grudnia. W sobotę, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 6.30, 16.30 i 18.00. W sobotę na mszy św. o godzinie 16.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci klas komunijnych. Dzieci zapraszamy już na godzinę 16.00 na próbę. Natomiast w niedzielę, o godzinie 12.00 zapraszamy na mszę św. kandydatów do bierzmowania.
  4. Od dzisiaj w zakrystii i kancelarii parafialnej możemy nabyć już świece na stół wigilijny rozprowadzane w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Koszt małej świecy to 5 zł, dużej 15 zł. Także możemy nabyć kalendarze Caritas na 2017 rok. Cena 5 zł. W tym roku w ramach pomocy świątecznej chcemy wspierać osoby starsze, samotne, chore. Przez dwa dni zbieraliśmy żywność w dwóch sklepach. Chcemy przygotować paczki świąteczne. Jeśli ktoś chciałby nas wspomóc, prosimy w najbliższym czasie przynosić żywność i środki chemiczne. Także prosimy o informację, komu w naszej parafii możemy taką paczkę przekazać.
  5. W święto Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia od 12:00 do 13:00 chcemy wspólnie skorzystać z Godziny Łaski, którą daje nam Maryja. We wspólnej modlitwie, będziemy prosić wszelkie potrzebne nam łaski. Modlitwę poprowadzi grupa osób modląca się w każdą I sobotę w nabożeństwie wynagradzającym  bluźnierstwa i zniewagi przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Także 8 grudnia oo. Bernardyni zapraszają mieszkańców Radomia do wspólnej modlitwy w kościele pw. św. Katarzyny. Uroczystości rozpoczną się o godz. 18.15 przed figurą Niepokalanej ponowieniem aktu zawierzenia Radomia i Diecezji Radomskiej Matce Najświętszej. Następnie o godz. 18.30 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Tomasika, kończąca jubileuszowe obchody 550. rocznicy przybycia oo. Bernardynów do Radomia.
  6. Za tydzień w drugą niedzielę adwentu przeżywać będziemy dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej mszy św. przed kaplicą zbierać będziemy ofiary do puszek na ten cel.
  7. Palenie świec jest symbolem czuwania, ofiary, modlitwy. Światło od zawsze było uważane za święte, symbolizujące obecność samego Chrystusa. W wielu kościołach jest zwyczaj zapalania świec ofiarnych, których płomyki jakby przedłużają nasze krótkie modlitwy i przypominają nasze intencje. Także w naszym kościele chcemy wprowadzić ten zwyczaj. Kto chce może zapalić taką świecę ofiarną na chwałę Panu Bogu. Świecznik ten dostaliśmy do użytku, my tylko kupujemy świece. Ufamy ten zwyczaj przyjmie się i w naszym kościele.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy pierwszy odcinek adwentowego cyklu poświęconego siedmiu darom Ducha Św. Jakie dary zsyła On na nas i jak należy je rozumieć. Ponadto o zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algierii, którzy zostaną beatyfikowani 8 grudnia. Także czym się kierować podczas poszukiwań prezentów dla najbliższych?
  9. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszli do wieczności: Jolanta Zając, Daniel Mazur, Marianna Orchel, Sławomir Szmidt. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … /x 3.