III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

  1. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30 na nabożeństwo Nieszporów. Przez cały Adwent w dni powszednie, o godzinie 6.10 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P., o godzinie 6.30 Roraty, msza św. o Najświętszej Maryi Pannie. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach, aby uczcić Matkę Bożą Niepokalaną, patronkę Adwentu.
  1. W czwartek w naszej parafii przeżywać będziemy spowiedź Adwentową. Spowiedź będzie w godzinach 7.00 - 9.00 i po południu w godzinach 16.00 – 18.00. Ostatnia spowiedź w dekanacie będzie w sobotę w parafii Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Miłej. W sobotę od godziny 9.00 udamy się z komunią i spowiedzią do chorych w domkach i blokach. Prosimy w zakrystii zgłaszać tych chorych, których nie mamy na liście, a do których jest potrzeba, abyśmy udali się z tą posługą. W przyszły poniedziałek Wigilia, msze św. są tylko do południa.
  1. Mamy do nabycia w zakrystii płytę CD z pastorałkami Romualda Lipko, klawiszowca Budki Suflera. Śpiewają m.in. Irena Santor, Zdzisława Sośnicka czy Izabela Trojanowska. Koszt 15 zł. Są jeszcze także do nabycia kalendarze Caritasu i opłatki.
  1. W sobotę w par. Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 19.00 będzie koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej. Zapraszamy. Po koncercie będzie zbiórka na rzecz młodzieży wyjeżdżającej na światowe dni młodzieży do Panamy. Więcej informacji na plakacie.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę CD z najpiękniejszymi kolędami, ponadto o tym, jak kardynał Henry Newman odkrył pełną prawdę w Kościele katolickim oraz na świecie zamordowano w tym roku 35 księży. Opracowany w Watykanie raport pokazuje, że jest to najczarniejszy bilans od 2000 roku.
  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszli do wieczności: Stanisław Jurkowski, Andrzej Janiszewski, Ireneusz Krawczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … /x 3.