IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj czwartą niedzielę Adwentu. Zapraszamy o godzinie 17.30 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Jutro Wigilia. O 6.30 ostatnie Roraty. Nie ma mszy św. wieczornej. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy post. Wieczorem w gronie rodzinnym spotkamy się przy wigilijnym stole, by łamać się opłatkiem i składać sobie życzenia. O godzinie 23.30 zgromadzimy się w kościele na wspólne śpiewanie kolęd. O północy Pasterka. We wtorek, w Boże Narodzenie i w środę, w drugi dzień świąt porządek mszy świętych niedzielny. W środę zbierana taca przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  1. W czwartek o godz. 18.00 msza św. w intencji osób, które potrzebują uzdrowienia duszy i ciała oraz pragną powierzyć trudne sprawy swoich rodzin Panu Bogu. Kartki z intencjami na tę mszę możemy składać do skrzynki na stoliku. Po tej mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Rodziny. Po mszach św. będziemy chcieli zbierać ofiary do puszek na rzecz młodzieży, wyjeżdżającej do Panamy na światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Udaje się tam także młodzież z naszej parafii.
  1. Jak zauważyliśmy, przybyło nam ławek z klęcznikami. Ławki te i fotele dla księży pochodzą z kaplicy księży emerytów w seminarium duchownym i zostały ofiarowane dla naszego kościoła. Dziękujemy ks. Mariuszowi Turczykowi i seminarium duchownemu.za ten dar dla naszej parafii.
  1. Od czwartku rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Pragniemy odwiedzić wszystkich naszych parafian. Jest to także okazja do porozmawiania o różnych sprawach, duchowych i materialnych. Także pozwala nam ona uaktualnić dane personalne i stan osobowy naszej parafii. Na czas wizyty przygotujmy pasyjkę, wodę święconą, kropidło. (Woda święcona dostępna jest w zakrystii). Będziemy chcieli się razem pomodlić ze wszystkimi mieszkańcami. Jeśli kogoś nie będzie w tym czasie w domu, można poprosić księdza na koniec kolędy lub w innym terminie, indywidualnie. Przy okazji kolędy możemy złożyć ofiary na potrzeby budującego się kościoła.
  1. Rozkład wizyty duszpasterskiej na nadchodzące dni jest następujący:

   27 grudnia – czwartek – godz. 9.00 – 11 Listopada 2/4, I klatka

   28 grudnia – piątek – godz. 9.00 – 11 Listopada 2/4, II klatka

   29 grudnia – sobota – godz. 9.00 – 11 Listopada 6/8, I klatka

   31 grudnia – poniedziałek – godz. 9.00 – 11 Listopada 6/8, II klatka

W wieżowcach po kolędzie udamy się też po godzinie 16.00 do tych, którzy do południa nie mogli przyjąć księdza.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł, a w nim: obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole, o narodzinach naszego Boga, który stał się człowiekiem, zdolnym przyjmować cierpienie oraz poruszający wywiad z kardynałem Konradem Krajewskim, jałmużnikiem papieskim, który pomaga bezdomnym w Rzymie.

 

Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszli do wieczności: Ewa Gospodarczyk, Krzysztof Ruszczyk, Teresa Dębowska, Stefan Wąsala. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … /x 3.