IV Niedziela Zwykła – 3 lutego 2019 r.

  1. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30 na nabożeństwo Różańcowe.
  1. We wtorek I wtorek miesiąca. O godzinie 17.30 nabożeństwo wypominkowe, o godzinie 18.00 msza św. w int. zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach parafialnych. W czwartek I czwartek miesiąca. O godzinie 17.30 nabożeństwo Wspólnoty Krwi Chrystusa. O godzinie 18.00 msza św. w int. tej Wspólnoty. W niedzielę o godz. 12.00 msza św. w int. ośmiu małżeństw, które w tym roku przeżywają jubileusz 55 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa.
  1. 5 lutego 2019 roku upłynie 100 lat od ustanowienia przez papieża Benedykta XV biskupstwa polowego w Polsce. Chcąc uczcić w Garnizonie Radom to doniosłe wydarzenie w imieniu wspólnoty Parafii Wojskowej pw. Św. Stanisława Biskupa w Radomiu zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w niedzielę, 10 lutego 2019 r., o godz. 12.00, w Kościele Garnizonowym. Mszy Świętej będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup gen. bryg. dr Józef Guzdek, Biskup Polowy Wojska Polskiego.
  1. Parafia św. Teresy na Borkach rozpoczyna katechezy neokatechumenalne, które będą głoszone w niedziele i czwartki o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym. Chętnych do tej formy formacji religijnej zapraszamy do udziału.
  1. Ojciec Walery, redemptorysta, który był gościem naszej parafii w ubiegłą niedzielę, składa serdeczne podziękowanie za okazane mu wsparcie. Parafianie przekazali 3700 zł. Bóg zapłać.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy: przebaczenie to nie zmiana naszego stanu emocjonalnego, ale decyzja. Jak przebaczyć i dlaczego to takie ważne. Ponadto świadectwa kilku sióstr zakonnych, które przypominają nam, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych oraz jaką rolę odgrywa muzyka w rozwoju dzieci i dorosłych? Mamy także do nabycia nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Agnieszka Dąbrowska – panna z par. św. Jana Chrzciciela w Chojnicach

Krzysztof Batycki – kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I

 

  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszła do wieczności: Janina Siara. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie … /x 3.