V Niedziela Zwykła – 10 lutego 2019 r.

  1. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30 na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. Jutro w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. Jest to też światowy Dzień chorych. Na mszy św. o godz. 18.00 będziemy udzielali sakramentu namaszczenia chorych. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci, o godz. 18.00 msza św. w int. tego Apostolstwa.
  1. Caritas Diecezji Radomskiej, aby móc lepiej i efektywniej pomagać, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Pozyskane środki wspierają placówki Caritas, ale też indywidualne osoby, które dźwigają krzyż cierpienia i choroby. Nr KRS niezbędny do podania w PIT oraz nowe zasady rozliczania, znajdziemy na ulotkach.
  1. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej z poświęceniem książeczek do Nabożeństwa. Próba o godz. 11.30.
  1. Dziękujemy bardzo serdecznie jednej rodzinie za wyłożenie ławek wykładziną, przez co mamy cieplej siedzieć. Cieszymy się tą inicjatywą. Bóg zapłać.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy: dlaczego Maryja płakał nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akity oraz nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat. Ponadto o zwołaniu Soboru Watykańskiego II sześćdziesiąt lat później oraz misja konsula, czyli o interesie polskich rodzin w zagranicznych realiach.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Agnieszka Dąbrowska – panna z par. św. Jana Chrzciciela w Chojnicach

Krzysztof Batycki – kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II