VI Niedziela Zwykła – 17 lutego 2019 r.

  1. Po okresie Bożego Narodzenia chcemy powrócić do zwyczaju zbierania ofiar na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. W tym tygodniu o ofiary prosimy mieszkańców ulic: Białobrzeska, Gomulickiego, Torfowa, Brandta domy prywatne. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30 na nabożeństwo Nieszporów.
  1. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 msza św. w int. Rycerzy Kolumba.
  1. Mamy już przygotowane propozycje pielgrzymek parafialnych w nadchodzącym roku. Planujemy m.in. pielgrzymkę dwudniową do Krakowa i Wadowic z noclegiem w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz jednodniową do Drohiczyna, Grabarki i Leśnej Podlaskiej. Więcej informacji w gablocie parafialnej. Program też jest na stoliku z tyłu kościoła.
  1. Jak co roku przygotowujemy palmy na niedzielę palmową. Przygotowują je nasze parafianki. Dochód ze sprzedaży tych palm przeznaczony jest na budowę świątyni. Zachęcamy Panie, które mają czas i chęci, aby zgłaszały w zakrystii chęć pomocy w tych pracach.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy: o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas. „Jak się uczy cudze dzieci” czyli o blaskach i cieniach pracy nauczycieli w Polsce oraz o hiszpańskim modelu relacji Kościoła i państwa.