VIII Niedziela Zwykła – 3 marca 2019 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Solna i Niska za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ulicy Różana nr 1-14. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30 na nabożeństwo Różańcowe.
  1. We wtorek I wtorek miesiąca. O godzinie 17.30 nabożeństwo wypominkowe, o godz. 18.00 msza św. w int. naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach parafialnych. W czwartek I czwartek miesiąca. O godzinie 17.30 nabożeństwo Wspólnoty Krwi Chrystusa, o godz. 18.00 msza św. w int tej Wspólnoty.
  1. W środę Popielec. Rozpoczyna się Wielki Post, czas nawrócenia i przemiany, szczególny czas pojednania z Bogiem i ludźmi. We wtorek kończy się karnawał i powinny ustać wszelkie bale i zabawy. W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły, ilościowy i jakościowy. W tym dniu msze św. o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 16.30 i 18.00. Na każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 16.00, dla dorosłych o godzinie 17.15. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy o godzinie 17.15 na nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali.
  1. Od środy także w naszej parafii odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Niepublicznych im. Juliusza Słowackiego. Program rekolekcji jest następujący: w środę i czwartek o godzinie 9.00 spotkanie dla klas 0–IV, o godzinie 11.00 spotkanie dla klas V -VIII podstawówki i III klasy gimnazjalnej. W czwartek o godzinie 16.00 nabożeństwo pokutne dla wszystkich. W piątek o godzinie 10.00 msza św. dla wszystkich, o godzinie 16.00 Droga Krzyżowa.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy: „Kto kocha Kościół”, czyli o prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa do Kościoła, który – choć składa się z grzeszników – jest Jego Oblubienicą. Ponadto o łasce uświęcającej, która jest potrzebna nie tylko do dobrej śmierci, ale bez której nie da się dobrze żyć. Oraz o gwałtownym wzroście objawień maryjnych pod koniec XX wieku.