I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Różana nr 1-14 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ulic: Żwirowa i Wietrzna.
  1. Zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, W piątki wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 16.00, dla dorosłych o godzinie 17.15. W piątek o godzinie 18.00 msza św. w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  1. Jak co roku nasze parafianki przygotowują palmy na Niedzielę Palmową. Możemy je już dzisiaj podziwiać. Zachęcamy panie do pomocy przy ich wykonywaniu oraz zachęcamy do zakupu tych palm. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na budowę naszej świątyni.
  1. Przez ostatnie tygodnie wykonywaliśmy prace przy wykończeniu zaplecza. Położone zostały płytki na schodach i w piwnicy oraz kończymy już prace przy górnej łazience. W związku z powyższym prosimy we wtorek na godzinę 9.00 kilka pań do pomocy przy posprzątaniu zaplecza.
  1. II Niedziela Wielkiego Postu to w Kościele Powszechnym dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – Dzieło pomocy „Ad Gentes”. Ponad dwa tysiące polskich misjonarzy czeka na nasze wsparcie. Dlatego w przyszłą niedzielę po mszach świętych będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz wsparcia naszych misjonarzy.
  1. Grupa kilku emerytów zaprasza w środę 13 marca o godz. 10:00 na spóźniony Dzień Kobiet, przy herbatce i tym, co sami przygotowujemy. Na tym spotkaniu będzie można sobie przypomnieć niektóre gry, zabawy, na które nie mieliśmy czasu, bo poświęcaliśmy się rodzinie czy pracy zawodowej. Zapraszamy serdecznie.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem „Droga krzyża. Wchodzę” – o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą oraz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu. Ponadto o sensie umartwienia i pokuty oraz o tym, dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci.

 

  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszli do wieczności: Maria Rozenblatt i Henryk Kundys. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … /x 3.