IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Warszawska 7 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ulicy Rodziny Winczewskich 12.
  1. Zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątki wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 16.00, dla dorosłych o godzinie 17.15.
  1. W tym tygodniu przypada I wtorek miesiąca. O godzinie 17.30 nabożeństwo wypominkowe za naszych bliskich zmarłych, o godzinie 18.00 msza św. w int zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach. W czwartek I czwartek miesiąca. O godzinie 17.30 nabożeństwo Wspólnoty Krwi Chrystusa, o godzinie 18.00 msza św. w int. tej wspólnoty. W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź rano o godzinie 7.00 i po południu od godz. 16.00. O godzinie 14.00 udamy się z komunią do chorych w domkach. W sobotę I sobota miesiąca. O godzinie 10.00 udamy się z komunią do chorych w blokach. O godzinie 17.15 nabożeństwo I soboty miesiąca, o godzinie 18.00 msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W niedzielę o godzinie 9.00 msza św. w int. Kółek Żywego Różańca.
  1. Ważnym elementem przygotowania się do świąt są zawsze rekolekcje, czas refleksji i nawrócenia. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w tym roku w rekolekcjach. Poprowadzi je ojciec Czesław Sobolewski, poprzedni przełożony ojców Jezuitów w Radomiu. Rekolekcje rozpoczną się w piątek Drogą Krzyżową o godzinie 17.15. O godz. 18.00 msza św. z nauką ogólną. W sobotę msze św. z nauką ogólną o godzinie 8.30 i 18.00 O godzinie 10.00 msza św. dla starszych i chorych. W sobotę także przeżywać będziemy dzień spowiedzi. Spowiedź rano w godz. 8.00 – 10.00, po południu 16.00 – 18.00. W niedzielę nauki ogólne na wszystkich mszach świętych. W przyszły poniedziałek nauki ogólne na mszach św. o godzinie 9.00 i 18.00.
  1. W najbliższą sobotę zapraszamy na godzinę 10.00, po spowiedzi na akcję sprzątania placu i terenu wokół kościoła. Chcemy po zimie posprzątać wszystkie śmieci.
  1. Zachęcamy do nabycia palm na Niedzielę Palmową. Dziękujemy naszym parafiankom za trud ich wykonania i za zaangażowanie w rozprowadzanie. Nasze palmy jak widać są wyjątkowe. Możemy je kupić dla siebie lub komuś ofiarować. Z pewnością będą miłym i niepowtarzalnym prezentem. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone są na potrzeby budującej się naszej świątyni. Tak więc i za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. W dniach 5-6 kwietnia Radomski Bank Żywności organizuje w sklepach zbiórkę żywności. Caritas naszej parafii będzie zbierał żywność w dwóch sklepach, którą przekażemy potrzebującym. W związku z powyższym poszukujemy wolontariuszy do pomocy przy zbiórce żywności. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Jest to dla nas konkretna forma pomocy bliźniemu.
  1. W ostatnim czasie zakupiliśmy do naszej świątyni pulpit dla miejsca przewodniczenia oraz zbiornik na wodę święconą. Zbiornik ten stoi po lewej stronie świątyni przy ostatnim filarze. Możemy więc już nabrać sobie wody święconej. Zachęcamy do powrotu do dawnego pięknego zwyczaju, żeby w domach umieszczać kropielnice i żegnać się wodą święconą wchodząc i wychodząc ze swoich domów. Chcemy też w najbliższym czasie zakupić tablicę informacyjną ogłoszeniową oraz tablicę na nekrologii oraz ostatnią już szafę do zakrystii. Gdyby ktoś chciał te rzeczy zasponsorować, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł: Zerwij z grzechem, nie z Kościołem. Najwięcej ran otrzymał Jezus w czasie biczowania. Całe Jego ciało zostało zmasakrowane. Ciało Chrystusa to Kościół. Ponadto o wizycie papieża Franciszka do Maroko oraz jak potężną moc ma krew Baranka – Bożego Syna.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Daniel Marek Szmulik – kawaler z par. Najświętszego Serca Jezusowego w Zarzeczu Łukowskim

Dorota Sposób – panna z par. tutejszej – zapowiedź I