V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ulicy Rodziny Winczewskich 12 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ulicy Brandta 4.
  1. Przeżywamy rekolekcje parafialne. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Jutro ostatni dzień rekolekcji. Msze św. z nauką ogólną o godz. 9.00 i 18.00. W najbliższy piątek tradycyjnie będziemy chcieli przejść Drogę Krzyżową odprawioną ulicami naszej parafii: Żwirową, Parkową, Warszawską. Wyruszymy po mszy św. odprawianej o godzinie 18.00. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godzinie 16.00, a msze św. o godz. 16.45 i 18.00. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową, uroczysty wjazd Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy. Na każdej mszy św. święcimy palmy i odczytujemy opis męki Pańskiej. Uroczysta msza św. z ewangelią wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy o godzinie 12.00.
  1. Jak co roku w Niedzielę Palmową organizowana jest Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się ona o godzinie 20.00 przed kościołem św. Jana – Fara, a zakończy się przed katedrą radomską.
  1. W sobotę zaplanowaliśmy sprzątanie placu przy kościele. Przyszło tylko dwie osoby. Dziękujemy tym osobom. Jednakże pracy jest jeszcze sporo. Dlatego zapraszamy w piątek na godz. 9.00 do pomocy przy sprzątaniu kościoła i terenu wokół.
  1. Także dziękujemy osobom, które w piątek i sobotę zbierały żywność w dwóch sklepach. Przygotowane paczki z zebranych produktów przekażemy w najbliższych dniach osobom potrzebującym.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę z filmem „Ignacy Loyola”. To doskonale opowiedziana historia życia świętego założyciela jezuitów. Ponadto znajdziemy artykuł o objawieniach Matki Bożej w Kibeho.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Daniel Marek Szmulik – kawaler z par. Najświętszego Serca Jezusowego w Zarzeczu Łukowskim

Dorota Sposób – panna z par. tutejszej – zapowiedź II