VI Niedziela Wielkiego Postu – 14 kwietnia 2019 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ulicy Brandta 4 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ulicy Śniadeckich 11.
  1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.15 na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Jak co roku w Niedzielę Palmową organizowana jest Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się ona o godzinie 20.00 przed kościołem św. Jana – Fara,  a zakończy się przed katedrą radomską.
  1. Dziękujemy paniom, które przygotowywały palmy na dzisiejszą uroczystość. Także wszystkim, którzy te palmy zakupili. Dochód uzyskany z tej sprzedaży został przekazany na rzecz budowy naszej świątyni. W piątek sprzątaliśmy kościół i teren wokół. Przyszło tyko sześć osób, którym dziękujemy za pracę i zaangażowanie. Udało się także posprzątać gruz przy garażach, tak, żeby na święta był uporządkowany plac. Prosimy jeszcze na wtorek, na godz. 9.00 kilka osób do porządkowania sadzonek.
  1. W poniedziałek o godzinie 17.30 nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci, o godzinie 18.00 msza św. w intencji tego Apostolstwa. W wtorek pragniemy udać się z komunią świętą do chorych w naszej parafii. Rozpoczniemy o godzinie 8.00. Odwiedzimy chorych w domkach i blokach. Prosimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż na jednego księdza przypada 35 chorych, więc potrzebujemy trochę czasu, by dotrzeć do wszystkich.
  1. Przed nami najważniejszy tydzień w roku, Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy największe święta i wydarzenia związane z historią zbawienia człowieka. To czas męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, czas naszego zbawienia i odkupienia. Porządek nabożeństw w Triduum Paschalne będzie następujący:

Wielki Czwartek – o godzinie 10.00 w katedrze radomskiej msza św. Krzyżma, w czasie której poświęcone są oleje święte i następuje odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. W tym dniu Eucharystię sprawuje się w parafiach tylko wieczorem. O godzinie 18.00 msza św. Wieczerzy Pańskiej, upamiętniająca ustanowienie sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. O godzinie 19.30 adoracja Wspólnoty Krwi Chrystusa. O godzinie 20.30 adoracja Kółek Żywego Różańca. W tym dniu adoracja do godziny 22.00.

Wielki Piątek – Kościół nasz otwarty będzie od godziny 7.00. Zapraszamy parafian do adoracji Pana Jezusa, do indywidualnej modlitwy. W tym dniu Kościół nie sprawuje mszy św. Odprawiane jest tylko nabożeństwo adoracji Krzyża z czytaniem opisu męki Pańskiej. O godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich na ostatnią Drogę Krzyżową, a o godzinie 18.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku. Na jej zakończenie uroczyście przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu, gdzie będziemy mogli adorować Pana Jezusa. Po liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale. O godzinie 20.00 do adoracji zapraszamy szczególnie Apostolstwo Dobrej Śmierci, o godzinie 22.00 adoracja grupy Odnowy w Duchu Świętym. Adoracja do godziny 23.00.

Wielka Sobota – Adoracja od godziny 7.00. Święcenie pokarmów w godzinach 8.00 - 12.00. Do godziny 17.00 zapraszamy do adoracji i modlitwy przy grobie Pana Jezusa. Liturgia Wielkiej Soboty z poświęceniem ognia i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godzinie 18.00. W tym dniu adoracja do godziny 22.00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – msza św. z procesją rezurekcyjną o godzinie 6.00 Pozostałe msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Podobnie jak w niedzielę będą msze św. w Poniedziałek Wielkanocny. W tym dniu taca przeznaczona jest na potrzeby KUL-u. W niedzielę po rezurekcji pragniemy tradycyjnie zaprosić wszystkich uczestników tej mszy św. na wielkanocny barszczyk. Chcemy, aby to był nasz wspólny posiłek, dlatego też chcemy wspólnie się do niego dołożyć. Prosimy przy okazji święcenia pokarmów w Wielką Sobotę o przynoszenie jajek i wyrobów mięsnych i składanie ich do przygotowanych koszy.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego. Ponadto komentarz do najnowszej adhortacji papieża Franciszka, skierowanej do młodych, oraz co trzeba zrobić, aby naprawdę się nawrócić.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Górka Michał – kawaler z par. tutejszej

Piwońska Emilia – panna z par. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny – zapowiedź I

  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszła do wieczności Marianna Suwała. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie … /x 3.