V Niedziela Wielkanocy – 19 maja 2019 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ulicy Kołłątaja 4 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku przy ul. Rodziny Winczewskich 8.
  1. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na nabożeństwo majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Także zapraszamy do udziału w majówce między blokami. Dzisiaj chcemy się spotkać o godz. 20.00 między blokami Rodziny Winczewskich 2, Lelewela 3 i 5.
  1. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 będzie msza św., na której po raz pierwszy udzielimy Komunii św. dzieciom z klasy trzeciej. Ta msza św. będzie pół godziny wcześniej niż w każdą niedzielę. Prosimy też osoby, które stale przychodzą na tę mszę św., aby przyszły na inną, tak, by zostawić rodzinom i gościom dzieci pierwszokomunijnych więcej miejsca.
  1. Mamy już wstępnie przygotowany plan robót na ten rok. Po Bożym Ciele będziemy chcieli wykonać już całe ogrzewanie podłogowe. Trochę to nam skomplikuje funkcjonowanie w kościele, ale prace te będziemy wykonywać etapami. Także w wakacje przymierzamy się do rozebrania kaplicy, z której już nie korzystamy. Powiększy się nam przez to plac parkingowy.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie, po co Pan Bóg stworzył człowieka? Ponadto jakimi kryteriami się kierować, wybierając posłów do Parlamentu oraz o ustanowionym właśnie pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity.
  2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Robert Łukasz Zagórski – kawaler z par. tutejszej

Marietta Ścibek – panna z par. Ofiarowania Pańskiego w Warszawie – zapowiedź II

Karol Musiałek – kawaler z par. św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie

Katarzyna Aleksandra Augustyniak – panna z par tutejszej – zapowiedź I

  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszli do wieczności: Maria Kopińska, Jerzy Ostrowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … /x 3.