Niedziela Trójcy Świętej – 16 maja 2019 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ulicy Rodziny Winczewskich 6 i 6 A za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku przy ul. Rodziny Winczewskich 4 m 1-36. Dzisiaj o godzinie 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  1. Codziennie na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W środę zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy z tej okazji o godzinie 18.00 na mszę św. dzieci i młodzież, aby podziękować Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji.
  1. Przed nami uroczystość Bożego Ciała. W środę po mszy św. o godzinie 18.30 odbędzie się próba sypania kwiatów na procesję Bożego Ciała. Prosimy także o przynoszenie kwiatów do zakrystii. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Po mszy św. o godzinie 10.30 tradycyjnie wyruszy na ulice naszej parafii procesja z Najświętszym Sakramentem. Trasa procesji będzie następująca: wyruszamy z kościoła kładką w kierunku ulicy Parkowej. Pierwszy ołtarz będzie przy ulicy Parkowej przy Amfiteatrze. Drugi ołtarz usytuowany będzie na Rodziny Winczewskich 10, przy sklepie spożywczym, następnie procesja pójdzie w kierunku ulicy Warszawskiej, trzeci ołtarz usytuowany będzie na parkingu przy Sądzie Okręgowym, czwarty przy ulicy Radosnej, zakończenie procesji w kościele. Bardzo prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy, zebranie ofiar na kwiaty do ołtarzy, udekorowanie trasy i przyozdobienie mieszkań oraz zaangażowanie się w samą procesję. Prosimy osoby do niesienia obrazów, figur i feretronów. Niech nasz udział w tej procesji i zaangażowanie się będzie wyznaniem naszej wiary w obecność Boga pośród nas. Prosimy mieszańców ulicy Brandta o przestawienie samochodów na czas procesji. Od piątku przez tydzień przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy o godzinie 17.30 na Nieszpory Eucharystyczne. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 msza św. w int. rodzin zaangażowanych w tworzenie I ołtarza Bożego Ciała.
  1. Zapraszamy do udziału w naszych pielgrzymkach parafialnych. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki do Drohiczyna, Grabarki i Leśnej Podlaskiej oraz do Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Także prosimy już o wpłacanie zaliczek, byśmy potwierdzili ilość osób na noclegu.
  1. Publiczne przedszkole nr 13 na ulicy Garbarskiej przyjmuje dzieci do nowo tworzonych oddziałów przedszkolnych. Więcej informacji na plakacie.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy tekst o ciemnej stronie internetu. Ten artykuł koniecznie powinni przeczytać rodzice i dziadkowie. Ponadto jaką wartość ma modlitwa tradycyjnymi formułkami oraz opowieść o Leonii Martin – siostrze św. Teresy z Lisieux.

 

  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Damian Górka – kawaler z par. św. Krzyża w Radomiu

Aleksandra Adamska – panna z par tutejszej – zapowiedź I