VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Białobrzeska, Gomulickiego, Brandta domy prywatne za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ulic: Torfowa i Niska. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30 na nabożeństwo do matko Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. W środę 14 lutego Popielec. Rozpoczyna się Wielki Post, czas nawrócenia i przemiany, szczególny czas pojednania z Bogiem i ludźmi. Chcemy, by czas Wielkiego Postu był dla nas wszystkich okazją do powrotu do Pana Boga, czasem modlitwy o pokój. We wtorek kończy się karnawał i powinny ustać wszelkie bale i zabawy. W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły, ilościowy i jakościowy. W tym dniu msze św. o godzinie 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Na każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W piątek Droga Krzyżowa Ze względy na małe zainteresowanie dzieci i ich rodziców nie będzie Drogi Krzyżowej o godzinie 16.00. Będzie tylko jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich. W każdy piątek Wielkiego Postu msze św. o godz. 16.45 i 18.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. W czwartek o godzinie 17.30 nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci, o godzinie 18.00 msza święta w int. tego Apostolstwa.
  1. W piątek, 16 lutego Rycerze Kolumba zapraszają na projekcję filmu „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”. Są jeszcze wolne miejsca. Projekcja filmu odbędzie się w Multikinie w Galerii Słonecznej o godzinie 19.00. Koszt biletu 15 zł. Osoby chętne prosimy o zapisy w zakrystii.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, jak dobrze przeżyć rozpoczynający się Wielki Post. Ponadto znajdziemy artykuł poruszający temat handlu ludźmi, zawierający wstrząsające świadectwa ofiar tego procederu. Jest też najnowszy Gość Extra poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem.
  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszły do wieczności: Elżbieta Brzeska, Janina Pawlak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … /x 3.