Niedziela Św. Rodziny – 26 grudnia 2021 r.

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do udekorowania tak pięknie naszej świątyni, za choinki i ich przyozdobienie, za dekorację przy ołtarzu i za szopkę. Także dziękujemy naszym parafiankom, które przyszły przed świętami, aby pomóc w sprzątaniu kościoła.
  1. Jutro święto św. Jana Apostoła, natomiast we wtorek święto świętych Młodzianków – dzieci, które król Herod kazał zabić w Betlejem w obawie przed nowo narodzonym królem Żydowskim, W tym dniu na mszy św. o godzinie 18.00 będziemy modlić się w intencji rodziców, którzy utracili swoje dziecko. Ten dzień jest dobrą okazją do takiej modlitwy, bo tak wiele kobiet w Betlejem opłakiwało swoje utracone dzieci. W czwartek o godzinie 18.00 msza św. w int. osób, które potrzebują uzdrowienia duszy i ciała oraz pragną powierzyć trudne sprawy swoich rodzin Panu Bogu. Kartki z intencjami można składać do skrzynki na stoliku z tyłu kościoła. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek Sylwester i zakończenie roku. Zapraszamy o godzinie 17.30 na nabożeństwo z okazji końca roku, o godzinie 18.00 msza św. Na piątek ks. biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych. W sobotę Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. Porządek mszy św. niedzielny. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we mszy św. W sobotę także przeżywamy I sobotę miesiąca. O godz. 17.15 nabożeństwo I soboty miesiąca, o godz. 18.00 msza św. wynagradzająca za grzechy i zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. w int. Kółek Żywego Różańca. Od jutra przez czas kolędy msze św. w naszej parafii będą odprawiane o godzinie 18.00, o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  1. We wtorek rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Udamy się z odwiedzinami do tych rodzin, które w danym dniu nas zaproszą. Prosimy o informację w jakiejkolwiek formie, może to być karteczka czy obrazek w drzwiach, informacja u tego sąsiada, który nas przyjmie po kolędzie. Będziemy zachowywać przepisy sanitarne. Ponadto informujemy, że z ks. wikariuszem jesteśmy już zaszczepieni po raz trzeci przeciw Covid-19, co tez może zwiększyć nasze poczucie bezpieczeństwa. Szanujemy decyzję każdej rodziny i rozumiemy, że ktoś może się obawiać i w tym roku odmówi wizyty. Cieszymy się z zaproszenia ale też rozumiemy brak tego zaproszenia. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny w następującym porządku:

28.12. – wtorek – ul. 11 Listopada 2/4 m. 1-100.

29.12. – środa – ul. 11 Listopada 2/4 m. 101–194.

30.12. – czwartek – ul. 11 Listopada 6/8 m. 1-100.

31.12. – piątek – ul. 11 Listopada 6/8 m. 101-198.

W wieżowcach kolęda zaczyna się o godzinie 9.00. Po południu od godziny 16.00 udamy się do tych, którzy do południa byli nieobecni, a mają takie życzenie.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy specjalny dodatek: płyta CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. Ponadto relacja z miejsca urodzenia Pana Jezusa, Które ocalało, mimo burz, jakie się nad nim przetoczyły i wciąż się przetaczają. Jest też do nabycia nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.
  2. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszli wieczności: Daniela Rejmer, Elżbieta Nadolna, Janusz Czerwonka, Ewa Tyczyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …   /x 3.