II Niedziela Bożego Narodzenia – 2 stycznia 2022 r.

  1. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30 na nabożeństwo różańcowe.
  1. We wtorek I wtorek miesiąca. O godzinie 17.30 nabożeństwo wypominkowe za zmarłych, o godzinie 18.00 msza św. w intencji zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach parafialnych. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywana uroczystością Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we mszy świętej. W czwartek także przypada I czwartek miesiąca. O godzinie 17.30 nabożeństwo Wspólnoty Krwi Chrystusa, o godzinie 18.00 msza św. w intencji tej wspólnoty. W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź rano na mszy św. o godzinie 7.00 i po południu od godz. 17.30. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 msza św. w int. małżeństw w 60 rocz. ślubu.
  1. W czwartek, w uroczystość Trzech Króli po raz X w Radomiu wyruszy Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie o godzinie 12.00 na Rynku, następnie przemarsz ulicami Wolności, Reja, Żeromskiego i zakończenie pokłonem Panu Jezusowi w szopce na Placu Corazziego. Zapraszamy wszystkich do udziału. Tradycyjnie uczestnicy otrzymają korony, balony i małe chorągiewki orszakowe. Już dziś dziękuję Rycerzom Kolumba za zaangażowanie w przygotowanie tego przedsięwzięcia.
  1. Rycerze Kolumba w Radomiu zapraszają wszystkich mężczyzn do dzielenia się nadzieją z narodzenia Zbawiciela. Modlitwa w „ Męskim Różańcu” w intencji naszych rodzin i powołań kapłańskich w okresie Bożego Narodzenia odbędzie się w niedzielę 9 stycznia br. w kościele pw. Chrystusa Kapłana przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu przy ul. Młyńskiej. Gościem honorowym będzie Ks. Bp Marek Solarczyk. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.15.00, o godz.16.00 konferencja z modlitwą różańcową z zawierzeniem Niepokalanej w Wyższym Seminarium Duchownym i dzielenie się opłatkiem.
  1. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny w następującym porządku:

3.01. – poniedziałek

godz. 9.00 - Białobrzeska, Gomulickiego, Brandta domy pryw., Rodz. Wincz. 16, oraz Torfowa, godz. 14.00 – Rodziny Winczewskich 2,

4.01. – wtorek

godz. 9.00 – Różana nr 1-14, Żwirowa

godz. 14.00 – Rodziny Winczewskich 8, Śniadeckich 1 i 5,

5.01. – środa

godz. 9.00 – Jesienna, Tylna

godz. 14.00 – Lelewela 3 i 5

7.01. – piątek

godz. 9.00 – Solna, Niska

godz. 14.00 – Rodziny Winczewskich 4

8.01 – sobota

godz. 9.00 – Klejowa, Mydlana, Kopalniana, Warszawska domy prywatne.

Codziennie do południa i po południu chodzimy obydwaj po kolędzie.

  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszli wieczności: Ewa Cielecka, Tadeusz Łupiński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …   /x 3.