Niedziela Chrztu Pańskiego – 9 stycznia 2022 r.

  1. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Chrztu Pańskiego. Kończy ona okres Bożego Narodzenia, od jutra przeżywać będziemy w Kościele okres zwykły. Jednak tradycyjnie do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego możemy śpiewać kolędy, i wtedy rozbieramy choinki i szopki.
  1. W sobotę, o godzinie 17.30 nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci, o godzinie 18.00 msza św. w int. tego Apostolstwa. Natomiast w przyszłą niedzielę, o godzinie 16.00 w naszym kościele odbędzie się piękny koncert kolęd w wykonaniu Radomskiej Orkiestry Wojskowej pod dyrekcją kapitana Łukasza Kukulskiego. Bardzo serdecznie wszystkich na ten koncert zapraszamy. Szczególnie chcemy go dedykować Rycerzom Kolumba i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania X Orszaku Trzech Króli.
  1. W zakrystii mamy do nabycia książkę „Kajaki ze świętym” pod redakcją ks. Leszka Domagały, zawierającą relacje ludzi, którzy pływali kajakami z Karolem Wojtyłą, papieżem Janem Pawłem II koszt 30 zł. Na stoliku z tyłu kościoła mamy wyłożony jeden egzemplarz, abyśmy mogli zapoznać się z treścią tego opracowania.
  1. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny w następującym porządku:

10.01. – poniedziałek

godz. 9.00 – Ozdobna, Żywa.

godz. 14.00 – Rodziny Winczewskich 6,

11.01. – wtorek

godz. 9.00 – Wietrzna, Parkowa, Piaskowa

godz. 14.00 – Mochnackiego 5

12.01. – środa

godz. 9.00 – Radosna, Grójecka, Stodolna.

godz. 14.00 – Mochnackiego 3, Kołłątaja 4,

13.01. – czwartek

godz. 9.00 – Rybna

godz. 14.00 – Rodz. Winczewskich 6a, 10,

14.01. – piątek

godz. 9.00 – Nowowolska, Wójtowska, 11 Listopada domy prywatne.

godz. 14.00 – Kołłątaja 3, Chełmońskiego 3.

15.01 – sobota

godz. 9.00 – Sąsiednia, Warszawska 20 A i 20 B, Szarych Szeregów, Różana od nr 16.

Udajemy się z wizytą duszpasterską do tych rodzin, które nas zaproszą. Znakiem tego zaproszenia może być obrazek w drzwiach, uchylona furtka czy drzwi, informacja pozostawiona u sąsiadów, lub bezpośrednio informacja przekazana do nas, księży. Także zawsze możemy umówić się na kolędę indywidualnie w dowolnym terminie. Jesteśmy obaj do dyspozycji.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy kartonowe pudełko na 12 płyt Biblii Audio. Ponadto przeczytamy o tym, czy Jezus jako dziecko wiedział, że jest Bogiem i dlaczego po latach przyjął chrzest od Jana Chrzciciela, oraz jak pogodzić Wszechwiedzę Boga z ludzką wolnością.
  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszła do wieczności: Helena Zawadzka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …   /x 3.