W dniach 14-16 lutego 2018, tj. tradycyjnie od środy popielcowej, młodzież (i dzieci) przeżywała swoje Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadził je diakon Paweł Zubek z parafii Zakrzew. Młodzież miała swoją mszę świętą z katechezą o godz. 9:00, a dzieci o 11:00. We środę popielcową ks. Arkadiusz Wójcik, sprawujący poranną mszę świętą, powiedział: Rozpoczynamy nasze rekolekcje, nie odkładajmy nawrócenia na potem (…) Jezus przychodzi ze swoją łaską, przyjmijmy ją z pokorą. Dziś akt pokuty zastępuje posypanie popiołem. Czytania tego dnia odczytała młodzież.dsc 7440dsc 7441
Po odczytaniu słów Ewangelii (Mt 6, 1-6. 16-18) diakon Paweł zaprosił młodzież przed ołtarz, aby nawiązać dobry dialog z nimi. Mówił o modlitwie. Dał bardzo przemawiające porównanie.  Na początku zadał pytanie z czego składa się komputer i co w nim jest najważniejsze. Wspólnie ustalili, żeby komputer mógł zadziałać musi mieć system  - system Windows 2018 (Okno). Tak samo jest złożony człowiek z wielu elementów. Pan Bóg daje nam dsc 7444dsc 7445okno - świat i światło. W relacji z Panem Bogiem otwieramy się na cały świat. W zależności jaka jest modlitwa, to takie nawiązujemy relacje. W komputerze szukamy wielu rzeczy przez wujka Google, ale musimy uważać, bo nie wszystko jest prawdziwe. (…) Ja sam, mimo że mam 26 lat łapię się na tym, że wkręcam się w ten wirtualny świat, a oddalam się od Boga. (…) Później mówił o różnych formach modlitwy, dsc 7447o wspólnocie, która się za nas modli i za którą też my (młodzież) powinniśmy się modlić. Na koniec zachęcił do napisania osobistego maila do Pana Boga o zobowiązaniach na Wielki Post. I zapytał: czy Wasze życie duchowe potrzebuje aktualizacji?
Dziękujemy za trafny język jakim posłużył się diakon Paweł przemawiający nie tylko do młodzieży, ale również do obecnych rodziców, dziadków, etc.

 

Wpisała i zdj. Rozalia Sitkowska