dsc 7578Na Rezurekcję, mimo wczesnej pory, 6:00 rano, wszyscy śpieszą, aby radować się porankiem Zmartwychstania Pańskiego. Tę najważniejszą Mszę św. sprawował proboszcz ks. Gabriel Marciniak w intencji parafian i on również niósł Najświętszy Sakrament w procesji, w asyście Rycerzy Kolumba. Kapelan Szpitala na Józefowie ks. dr Radosław Kacprzak był współcelebransem tej uroczystej Mszy Rezurekcyjnej w intencji parafian. W procesji biorą udział wszystkie wspólnoty i parafianie, niesione są: figura Jezusa Zmartwychwstałego, sztandary, różaniec, feretrony, obraz Matki Bożej Bolesnej, a przed Najświętszym Sakramentem idą panie trzymające zapalone świece. W tym roku przekropna dsc 7580dsc 7583dsc 7592pogoda spowodowała skrócenie trasy procesji. Kazanie tradycyjnie wygłosił proboszcz ks. Gabriel Marciniak, który powiedział: w Hymnie śpiewaliśmy śmierć zwarła się z życiem i jest to odpowiedź na to co działo się w Wielki Piątek. Był to bój na śmierć i życie, bo ludzie postanowili zabić Boga - to jest apogeum walki z Bogiem! Bo Bóg luddsc 7596zdsc 7597iomdsc 7593 przeszkadza, dsc 7616chcą żyć bez wartości. I jakże smutno brzmią informacje, że wiele kobiet wyszło w piątek przed Niedzielą Palmową i krzyczało za zabijaniem. Parlament Cypru w Wielki Piątek wprowadził ustawę o aborcji! Także w wielu domach nie wiszą obrazy - ludzie przynoszą obrazy, bo matka zmarła i nie wiedzą co zrobić z dsc 7633obrazami. (…) Grób jest pusty, nie można zabić Boga, bo Chrystus zmartwychwstał. Dlaczego szukacie żywego wśród umarłych? (…) Czy ta prawda jest w stanie nas poruszyć? Dla każdego z nas jest prawdziwe życie z Bogiem w wieczności. Ta prawda daje każdemu nadzieję. Dlatego trzeba, żebyśmy świętowali w każdą niedzielę, Bo Jezus prawdziwie zmartwychwstał Alleluja! Amen.
Dziękując za przygotowanie i organizację, za wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego, adorację Pana Jezusa przez Wspólnoty podczas Triduum Paschalnego, kwiaty do ołtarza wielkanocnego, proboszcz powiedział o postępie prac w budującym się kościele. O tym, że możemy ufundować wyposażenie do nowego Kościoła przed poświęceniem go w dniu 24 czerwca 2018 r. przez ks. bpa H. Tomasika (wykaz na stronie dsc 7625dsc 7630parafii).

 

Tradycyjnie też zaprosił wszystkich na barszczyk wielkanocny z zebranego wkładu podczas święcenia pokarmów.

Wpisała: Rozalia Sitkowska, fot. Wojciech Sitkowski