Pan Jezus mówi: „pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im” oraz „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię”. W związku z epidemią koronawirusa i różnego rodzaju obostrzeniami informujemy, że msze św. w naszej parafii będą odprawiane zgodnie z planem. Uczestnictwo w nabożeństwach pozostawiamy do decyzji każdemu indywidualnie. Jednak, żeby umożliwić wiernym dostęp do kościoła, codziennie od godziny 16.00 będzie otwarta nasza świątynia i wystawiony Najświętszy Sakrament, oraz będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Także, jeśli będzie taka potrzeba, można przychodzić na plebanię i prosić o spowiedź czy inne sakramenty, lub o posługę wobec chorych. Jednocześnie zachęcamy wszystkich parafian do intensywniejszej modlitwy w intencji ustania epidemii koronawirusa, ale także o nawrócenie jak największej liczby osób. Może warto codziennie odmówić w tych intencjach jedną część różańca. Abyśmy zrozumieli, że jedyną naszą nadzieją jest Pan Bóg. Zagrożenie epidemią niech nam uświadomi, że naprawę wszyscy jesteśmy śmiertelni i kiedyś umrzemy, ważne, żebyśmy byli przygotowani na spotkanie z Bogiem.