rezurekcja 5331rezurekcja 5338W Rezurekcji 12 kwietnia 2020 r. o 6:00 rano mogło uczestniczyć tylko 5 parafian, aby świętować Zmartwychwstanie Pańskie, ze względu na ograniczenia pandemii. Tę najważniejszą Mszę św. w roku sprawował proboszcz ks. Gabriel Marciniak w intencji parafian. Na początku Mszy świętej uformował się skromny orszak do procesji rezurekcyjnej, która odbyła się wewnątrz rezurekcja 5344rezurekcja 5348kościoła. Najświętszy Sakrament niósł proboszcz w asyście dwóch Rycerzy Kolumba. Następnie proboszcz udzielił błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem niewielkiej grupie obecnych na tej Eucharystii i 24 osobom przed ekranami komputerów.

Homilię podczas Rezurekcji wygłosił proboszcz ks. rezurekcja 5351rezurekcja 5354rezurekcja 5355Gabriel Marciniak:
Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia! Oto pojawił się Mesjasz, przemawiał, uzdrawiał. Wielu ludzi miało w Nim nadzieję, że przywróci wiarę  i świetność Izraela. (…) Przywrócił do życia Łazarza, a sam pozostał martwy. (…) Ten, który jest Synem Bożym udowodnił, że żyje i jest pośród nas. (…) Cały świat jest teraz przemieniony, jest przemieniany. Zmartwychwstanie jest faktem! Pytanie czy powstaliśmy my sami z martwych z Jezusem rezurekcja 5360rezurekcja 5364Chrystusem? (…) Żyjemy w trudnych czasach, tyle osób jest chorych. Świat się zatrzymał. Teraz świat jest podobny jak wtedy, jest cisza, smutek, nic już nie jest tak jak sobie zaplanowaliśmy (…) Chrystus zmartwychwstał, więc świat teraz będzie inny! (…) Chciejmy wierzyć w Boga! W czasach pandemii myślimy tylko o doczesności! A naszym celem jest wieczność! Jeśli powstaliśmy z Chrystusem wyzwólmy się z lęku! Dlatego mamy się cieszyć, że Chrystus Zmartwychwstał, bo On wyzwala nas z lęków! Bóg jest Miłością i tą Miłością dzieli się w wieczności. Amen!

Na koniec proboszcz podziękował wszystkim, którzy przygotowali kościół i uczestniczyli przez media społecznościowe w Triduum  i Rezurekcji, po czym złożył parafianom i przyjaciołom życzenia: Bóg przekazuje przez rezurekcja 5369Zmartwychwstanie, że ma moc. Powstaniemy z martwych! Chciejmy żyć umocnieni Miłością! Cieszmy się tym, że mamy dla siebie czas!

Wpisała z transmisji na fb. Rozalia Sitkowska, fot. Paweł Trojanowski