https://bulukumba.bawaslu.go.id/halaman/slot-gacor/ https://sakip.bulelengkab.go.id/css/images/slot/ https://tos.dephub.go.id/slot-demo/
Parafia Matki Bożej Bolesnej w Radomiu - Diecezja Radomska - Radomianie pokłonili się Jezusowi

IMGP6688Z powodu pandemii koronawirusa nie odbył się w Radomiu X. Orszak Trzech Króli. Jednak Rycerze Kolumba zadbali o to, aby jak co roku na Placu Corazziego stanęła żywa szopka ze Świętą Rodziną i Trzema Królami, a radomianie mogli pokłonić się Dzieciątku Jezus. Szopka tradycyjnie stanęła na pl. Corazziego, naprzeciwko Urzędu Miejskiego.

– W tym roku możemy mówić nawet nie o skromnym orszaku, ale i o skromnym pokłonie Dzieciątku Jezus. Ale tradycja zachowana! Mamy w szopce żywe postacie Świętą Rodzinę Maryję i Józefa. Mamy Trzech Króli, którzy są w szopce i już pokłonili się Panu Jezusowi. Wymyśliliśmy, że Rycerze Kolumba będą rozdawać dzieciom „korony orszakowe”. Widzimy, że to się sprawdziło. Jest sporo dzieci, które przyszły z rodzicami. Cieszymy się, że choć w taki skromy sposób zaakcentowaliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego. – mówi ks. Gabriel Marciniak, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej na radomskim Obozisku i kapelan Rady Rycerzy Kolumba nr 15216 im. Kazimierza Jagiellończyka.

 

Tekst: cozadzien.pl | Zdjęcia: Paweł Trojanowski