XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2024 r.

1. Dziękujemy mieszkańcom bloku Śniadeckich 1 i 5 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku Rodziny Winczewskich 2 m. 1-36.. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30 na nabożeństwo różańcowe. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, po mszach świętych zbieramy ofiary dla księdza Pawła, misjonarza, na wsparcie jego pracy misyjnej.
  1. Jak zauważyliśmy, rozpoczęły się już prace przy posadzce. Przywieziono połowę posadzki, 24 tony płyt granitowych. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość w związku z wykonywanymi pracami. Mamy w tym roku do zapłaty 300 tys. złotych. Na dzisiaj ofiary przekazało 195 rodzin na 1034, które mamy w kartotece. Od tych rodzin zebraliśmy 63 130 zł. Najmniejsza ofiara to 20 złotych, największa od jednej rodziny to 10 000 zł. Już przekazałem panu Markowi, wykonawcy pierwszą pulę pieniędzy, powoli więc płacimy za tę inwestycję.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o kulisach sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Pondto w wakacyjnym cyklu o sanktuarium w Einsiedeln, położonym w szwajcarskich Alpach.
  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszli do wieczności: Aleksandra Chrobotowicz, Wanda Minda, Waldemar Gołębiowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … /x 3.