IX Niedziela Zwykła – 2 czerwca 2024 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku Rodziny Winczewskich 6 i 6A za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku Rodziny Winczewskich 4, mieszkania od 1-36.
  1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie do czwartku włącznie o godzinie 17.30 nieszpory Eucharystyczne z procesją wokół kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą i ofiarami przyczynili się do uświetnienia naszej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za pomoc przy konstruowaniu poszczególnych ołtarzy, za udekorowanie trasy procesji, za zaangażowanie w niesienie baldachimu, sztandarów, różańca, dziękujemy dziewczynkom za sypanie kwiatków, służbie liturgicznej ołtarza, wszystkim grupom i wspólnotom, za śpiew i dekorację ołtarzy kwiatami, Dziękuję każdemu, kto w jakikolwiek sposób był zaangażowany w tę procesję. Bóg zapłać.
  1. We wtorek I wtorek miesiąca. O godzinie 18.00 msza św. w int zmarłych, polecanych naszym modlitwom w wypominkach parafialnych. W czwartek I czwartek miesiąca. O godzinie 18.00 msza św. wint. Wspólnoty Krwi Chrystusa. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej parafii msze św. o godzinie 7.00, 16.30 i 18.00. W piątek nie ma postu. W piątek wypada jednocześnie I piątek miesiąca. Od godziny 14.00 udamy się z komunią do chorych w domkach. Po mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00. Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa jest doskonałą okazją do uwielbienia Serca Jezusa – gorejącego ogniska miłości. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 msza św. w int. małżeństw, które w tym roku przeżywają jubileusz 35 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa.
  1. W sobotę po raz kolejnych z parafii na Kapturze wyruszy nocna pielgrzymka mężczyzn do Błotnicy. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy panów do udziału.
  1. W środę planujemy przywieść rusztowania, które będziemy rozstawiali na chórze. Na godzinę 10.00 zapraszamy panów do pomocy przy rozładunku tego rusztowania i zniesienia go na chór. To będzie ostatni etap prac wykończeniowych przy suficie przed rozpoczęciem układania posadzki.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuły: o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej oraz kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji a także jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan.