Niedziela Trójcy Świętej – 26 maja 2024 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku Rodziny Winczewskich 8 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku Rodziny Winczewskich 6 i 6A.
  1. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, tradycyjnie nazywana uroczystością Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna wyruszy po mszy św. o godzinie 10.30. Pierwszy ołtarz będzie przy Amfiteatrze, drugi na ul. Rodziny Winczewskich przy sklepie, trzeci przy budynku sądu, czwarty przy ul. Radosnej naprzeciw kościoła. Prosimy, szczególnie panów do pomocy przy ustawianiu i dekorowaniu ołtarzy, panie prosimy o dekorację trasy procesji. Wszystkich parafian prosimy o zaangażowanie w procesję, o niesienie różańców, obrazów, sztandarów. Niech ta procesja będzie prawdziwie na chwałę Pana Jezusa, obecnego wśród nas pod postacią Chleba i Wina. Przez cały tydzień, do przyszłego czwartku, codziennie o godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne i procesja wokół kościoła.
  1. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30. Msze święte w miesiącu maju są na dniu powszednim o godzinie 17.00 i 18.00. Dzisiaj spotykamy się na wspólny śpiew litanii loretańskiej o godzinie 20.00 przy blokach 11 Listopada 2/4 i 6/8.
  1. W czwartek na głównej mszy świętej o godzinie 10.30 przeżywać będziemy rocznicę I komunii Świętej. Także modlić się będziemy w int. ks. Wojciecha, naszego wikariusza, w 9 rocznicę jego święceń kapłańskich. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Od godziny 9.00 udamy się z komunią do chorych w blokach. Do chorych w domkach udamy się w I piątek czerwca. W sobotę o godzinie 16.45 nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, o godzinie 17.30 msza święta wynagradzająca za grzechy i zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W przyszłą niedzielę o godzinie 9.00 msza św. w int. Kółek Żywego Różańca.
  1. W sobotę, 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Z tej okazji Rycerze Kolumba podjęli już po raz kolejny akcję wymiany krzyży na grobach dzieci martwo urodzonych. Na cmentarzu na Firleju są cztery kwatery z takimi grobami. Trzy lata temu zostało wymienionych ponad 100 krzyży w najstarszej kwaterze. Teraz zostanie wymienionych 106 krzyży na kolejnej kwaterze. W czwartek na mszy świętej o godzinie 10.30 zostaną poświęcone te krzyże, a 1 czerwca od godziny 9.00 będą wymieniane na cmentarzu. O godzinie 11.00 będziemy chcieli poświęcić też te odnowione groby. Także w sobotę o godzinie 18.00 odprawimy mszę świętą w intencji rodziców dzieci utraconych.
  1. Kontynuujemy prace wykończeniowe pod sufitem kościoła. W tym tygodniu będziemy pracować przy chórze, dlatego w poniedziałek i wtorek prosimy o wchodzenie do naszej świątyni przez boczną kaplicę, ponieważ główne drzwi będą zamknięte. W najbliższym czasie prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, gdyż będzie sporo różnego rodzaju prac i utrudnień w funkcjonowaniu kościoła. W minionym tygodniu dostarczyliśmy do parafian pismo z informacją o naszej inwestycji układania posadzki w kościele. Jeśli do kogoś nie dotarła ta informacja, możemy w zakrystii odebrać to pismo, jak również przekazać je znajomym czy sympatykom naszej parafii.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych. Ponadto skąd wiemy o Bogu Trójjedynym.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Piotr Alberski – kawaler z par. Matki Bożej Różańcowej w Bielisze

Anna Weronika Zygarska – panna z par. tutejszej – zapowiedź II

  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odszedł do wieczności: Marian Opałka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie … /x 3.