Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku Mochnackiego 5 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku Rodziny Winczewskich 8.
  1. Jutro przeżywamy drugi dzień Zielonych Świąt, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte o godzinie 7.00, 16.30 i 18.00. W sobotę przypada 33 rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza. Msza święta z tej okazji będzie o godzinie 18.00. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. Msza święta dla dzieci komunijnych będzie o godzinie 10.00, a więc o pół godziny wcześniej. Do I komunii przystąpi 16 dzieci. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 msza święta w intencji Rycerzy Kolumba. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. Prosimy o zbiórkę ofiar na kwiaty do ołtarzy, prosimy także o przynoszenie kwiatów do sypania na procesję oraz przygotowanie proporczyków i udekorowanie nimi trasy procesji.
  1. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30. Msze święte w miesiącu maju są na dniu powszednim o godzinie 17.00 i 18.00. Dzisiaj spotykamy się na wspólny śpiew litanii loretańskiej o godzinie 20.00 przy blokach Lelewela 3 i 5, Śniadeckich 1, Rodziny Winczewskich 2. Za tydzień w niedzielę spotykamy się przy blokach 11 Listopada 2/4 i 6/8.
  1. Mamy już w kościele ułożony wzór posadzki, którą będziemy układać w naszym kościele w wakacje. Możemy sobie z bliska obejrzeć. Wzór ten będzie powtarzalny. Dlatego w tym tygodniu przekażemy list naszym parafianom, informującym o planowanej inwestycji. Chcemy dotrzeć też do tych, którzy są naszymi parafianami, ale może nie za często do nas przychodzą, więc przekazujemy im tę informację. Jeśli ktoś chciałby to pismo przekazać znajomym, przyjaciołom, to w zakrystii możemy je dostać bez adresu. Wykonujemy też prace, które są konieczne przed ułożeniem posadzki. W tym tygodniu zamontowaliśmy oświetlenie ewakuacyjne.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł: Pier Giorgio Frassati i jego Towarzystwo Ciemnych Typów. Ponadto dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan oraz jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Piotr Alberski – kawaler z par. Matki Bożej Różańcowej w Bielisze

Anna Weronika Zygarska – panna z par. tutejszej – zapowiedź I

  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odszedł do wieczności: Albin Gębka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie … /x 3.