XVIII Niedziela Zwykła – 4 sierpnia 2019 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ulicy Rodziny Winczewskich 2 m. 37-72 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku przy ul. 11 Listopada 2/4 m. 1-50. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30 na nabożeństwo Różańcowe.
  1. We wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Także we wtorek mamy I wtorek miesiąca. O godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe, o godz. 18.00 msza św. w int. zmarłych, polecanych naszym modlitwom w wypominkach parafialnych.
  1. We wtorek po raz 41 wyruszy Radomska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z naszej parafii grupa nr 7 wyruszy po mszy św. o godz. 7.00. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej. Jak co roku jest możliwość przyjazdu autokarem 13 sierpnia na Przeprośną Górkę i wejście z pielgrzymami na Jasną Górę. Wyjazd z parafii w tym dniu do Częstochowy o godzinie 7.00 W czasie trwania pielgrzymki od wtorku o godzinie 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski. Będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami.
  1. Trwają prace przy ogrzewaniu podłogowym w kościele. Jak widać, mamy położone już rurki na wodę, na zapleczy zamontowane są kaloryfery, a na ścianach rozdzielacze. W najbliższym tygodniu w środę zostanie położona wylewka anhydrytowa. Dlatego na sobotę rano na godzinę 9.00 zapraszamy do pomocy panie i panów. Najpierw trzeba będzie zamieść całą główną nawę z powłoki wapiennej, następnie przenieść i rozmieścić w głównej nawie ławki i konfesjonały, a potem wszystko wytrzeć z kurzu. Ponieważ były kute ściany pod rozdzielacze, dlatego potrzeba będzie wszystko przetrzeć. Stąd prośba o pomoc, tak, żeby przyszła niedziela mogła być przeżywana z powrotem w głównej nawie.
  1. Dziękujemy także panom, którzy w minionym tygodniu pomagali przy rozbiórce kaplicy. Niestety, była bardzo mała liczba panów, a potrzebujemy jeszcze trochę pracy, aby całe wnętrze uporządkować. Dlatego cały czas zapraszamy panów do pomocy przy rozbiórce. Można też zabierać do domu pozyskane drewno.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o „ekonomii nieba”, czyli o tym, że unikanie chciwości to nie postulat rezygnacji z dóbr, lecz wskazanie wyboru dóbr prawdziwych. Ponadto o ekumenicznej wspólnocie Taize, która cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród młodych wiernych różnych wyznań oraz dlaczego współczesna młodzież tak dobrze rozumie ideały powstańców.

 

  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszli do wieczności: Zenon Nowak i Marianna Leszczyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … /x 3.