XXV Niedziela Zwykła – 22 września 2019 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. 11 Listopada 6/8 m. 101-150 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku przy ul. 11 Listopada 6/8 m. 151-196. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30 na nabożeństwo Nieszporów.
  1. Z żalem i smutkiem pragniemy poinformować, iż w czwartek, 19 września 2019 roku, w 89. roku życia, 64. kapłaństwa, i 71. powołania zakonnego zmarł o. Hubert Czuma Jezuita – znany i ceniony katecheta, duszpasterz akademicki, mocno zaangażowany i więziony za działalność opozycyjną w PRL. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 23 września, o godz. 12.00 w Katedrze pw. Opieki NMP w Radomiu.
  1. W czwartek o godzinie 18.00 zapraszamy na mszę św. w int. osób, które potrzebują uzdrowienia duszy i ciała oraz pragną powierzyć trudne sprawy swoich rodzin Panu Bogu. Kartki z intencjami można składać do skrzynki na stoliku z tyłu kościoła. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. Dzisiaj na Automobilklubie odbywają się zawody Pucharu Polski Supermoto. Z tej okazji możemy zabrać ze stolika na końcu kościoła ulotki z kuponem darmowej loterii fantowej ważnej w dniu dzisiejszym i rabatami na różne usługi wykonywane w automobilklubie.
  1. 5 października, jak co roku, odbędzie się pielgrzymka Kółek Różańcowych do Wysokiego Koła. Koszt 10 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Prosimy zabrać ze sobą rozkładane krzesełka. Także prośba do zelatorów i członków Kółek Żywego Różańca o zgłaszanie osób, które w tym roku przeżywają jubileusz 25 lecia lub 50 lecia przynależności do Żywego Różańca.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy: jak Rosja rozmywa odpowiedzialność Związku Sowieckiego za agresją na Polskę we wrześniu 1939 r. oraz za zbrodnię katyńską. Ponadto rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą oraz ranking wartościowych animowanych bajek dla najmłodszych dzieci.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Maciej Robert Mikulski – kawaler z par. tutejszej

Lidia Maria Kohlman – panna z par. św. Teresy w Radomiu – zapowiedź I

  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszła do wieczności Jadwiga Kwiatkowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie … /x 3.