XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2019 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. 11 Listopada 6/8 m. 151-196 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ulic Nowowolska i Wójtowska. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30 na nabożeństwo Różańcowe.
  1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik, miesiąc maryjny i modlitwy różańcowej. Codziennie na dniu powszednim nabożeństwo różańcowe odprawiane będzie o godz. 17.30, w niedzielę o godzinie 17.15. Zachęcamy do pisania i przynoszenia intencji do różańca, które będziemy odczytywali w niedzielę i w tych intencjach będziemy ofiarowali niedzielną modlitwę różańcową. Rozkład mszy św. będzie w październiku o godzinie 17.00 i 18.15 po nabożeństwie różańcowym. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci do uczestnictwa w tych parafialnych nabożeństwach różańcowych oraz do codziennej indywidualnej lub rodzinnej modlitwy różańcowej. Także zachęcamy do wstępowania do Kółek Żywego Różańca. Członkowie kółek różańcowych zobowiązują się do odmawiania codziennie jednej dziesiątki różańca. To tak niewiele, a jednocześnie wielki trud dla wielu. Modlitwa różańcowa ma wielką siłę. Jutro po mszy św. zapraszamy na spotkanie wszystkich zelatorów kółek różańcowych
  1. We wtorek I wtorek miesiąca. O godzinie 18.15 msza św. w int. zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach parafialnych. W czwartek I czwartek miesiąca. O godzinie 18.15 msza św. w int. Wspólnoty Krwi Chrystusa. W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź rano o godz. 7.00 i po południu od godz. 17.00. W piątek o godz. 14.00 udamy się z komunią do chorych w domkach. W sobotę od godz. 9.00 udamy się z komunią do chorych w blokach. O godz. 17.00 msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W niedzielę o godzinie 9.00 msza św. w int. Kółek Żywego Różańca.
  1. W sobotę wyruszy pielgrzymka autokarowa do Wysokiego Koła. Wyjazd o godzinie 7.30. Koszt wyjazdu 10 zł, Są jeszcze wolne miejsca. Natomiast 26 października organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy.
  1. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy już na wypominki roczne za zmarłych, za których modlimy się przed każdą mszą św. w niedzielę oraz w pierwszy wtorek miesiąca.
  1. 20 października, w niedzielę, o godz. 16.00 w Oratorium Księży Filipinów odbędzie się koncert charytatywny na budowę Hospicjum Dziecięcego w Wilnie. W ramach tego koncertu zaprezentowany zostanie Musical „Życie Maryi”. Biletem wstępu jest cegiełka w cenie 50 zł. do nabycia w kancelarii.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym specjalny dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów. Otoczmy księży modlitwą, bo są nam potrzebni – zachęcają dziennikarze „Gościa”.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Maciej Robert Mikulski – kawaler z par. tutejszej

Lidia Maria Kohlman – panna z par. św. Teresy w Radomiu – zapowiedź II

  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszli do wieczności: Dorota Korzeń i Andrzej Prokop. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … /x 3.