XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2019 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom ulic Nowowolska i Wójtowska za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ulic Jesienna, Tylna i 11 Listopada domki prywatne.
  1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, w niedzielę o godzinie 17.15. Zachęcamy do pisania i przynoszenia intencji do różańca, które będziemy odczytywali w niedzielę i w tych intencjach będziemy ofiarowali niedzielną modlitwę różańcową. Msze św. na dniu powszednim są o godzinie 17.00 i 18.15 po nabożeństwie różańcowym. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci do uczestnictwa w tych parafialnych nabożeństwach różańcowych oraz do codziennej indywidualnej lub rodzinnej modlitwy różańcowej. Także zachęcamy do wstępowania do Kółek Żywego Różańca. Szczególnie zachęcamy mieszkańców wieżowców, gdyż w czterech Kółkach Różańcowych brakuje nam 9 osób.
  1. Zgodnie z zapowiedzią listu pasterskiego, za tydzień przeżywamy po raz 19 dzień papieski. Po mszach św. będziemy zbierać do puszek ofiary na rzecz dzieci i młodzieży z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 msza w. w int. małżeństw w 15 rocz. zawarcia sakramentu małżeństwa.
  1. Zachęcamy do udziału w dniu 26 października w pielgrzymce do Częstochowy. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
  1. Także w zakrystii i kancelarii przyjmujemy już na wypominki roczne za zmarłych, za których modlimy się przed każdą mszą św. w niedzielę oraz w pierwszy wtorek miesiąca.
  1. Przypominamy, iż 20 października, w niedzielę, o godz. 16.00 w Oratorium Księży Filipinów odbędzie się koncert charytatywny na budowę Hospicjum Dziecięcego w Wilnie. W ramach tego koncertu zaprezentowany zostanie Musical „Życie Maryi”. Biletem wstępu jest cegiełka w cenie 50 zł. do nabycia w kancelarii.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, jak św. siostrę Faustynę widział jej kierownik duchowy ks. Michał Sopoćko. Ponadto o niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca oraz wspomnienie o ś.p. Janie Kobuszewskim, który żartami rozbrajał smutki świata.